Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Była 20. minuta, kiedy 16-latek zszokował świat. Nieprawdopodobna bramka w półfinale Euro 2024
Michał Pokorski
Michał Pokorski 09.07.2024 21:31

Lamine Yamal

Francuzi w kapitalnym stylu zaskoczyli dominującą Hiszpanię. Podopieczni Didiera Deschampsa otworzyli półfinał Euro 2024, ale to odpowiedź Lamine Yamala zszokowała świat. Nieprawdopodobny półfinał Euro 2024.

W półfinale Euro 2024 Francja gra z Hiszpanią

Wtorkowe starcie Hiszpanów z Francuzami zapowiadane jest jako wielki hit Euro 2024. La Furia Roja są zdecydowanym faworytem starcia, ale nie można zapominać, że Trójkolorowi to wicemistrzowie świata. Na trybunach Allianz Areny ma zasiąść komplet publiczności, a w telewizji spotkanie obejrzy wiele milionów ludzi. Atmosferę półfinału czuć również na ulicach Monachium, gdzie kibice obu nacji, od rana dopingują swoje drużyny.

Spotkanie kapitalnie otworzyli Trójkolorowi, którzy w 8. minucie otworzyli wynik (0:1). Do historii przeszła natomiast bramka wyrównująca Lamine Yamala (1:1). Nieprawdopodobne trafienie nastolatka.

Gorąco przed półfinałem Euro 2024. Niebywałe, co robią piłkarze obu drużyn

Lamine Yamal z bramką turnieju

Mecz od początku kontrolowali Hiszpanie. Podopieczni Luisa de la Fuente dominowali na boisku, nie pozwalając Francuzom na rozgrywanie piłki. Trójkolorowi swoją jedyną szansę wykorzystali już w 8. minucie meczu. Kylian Mbappe przyjął piłkę na lewym skrzydle, "wyczekał" obrońcę rywali i dokładnie wrzucił futbolówkę na głowę Kolo Muaniego. Napastnik zdobył bramkę, a Les Bleus objęli prowadzenie (1:0).

Odpowiedź Hiszpanów nadeszła już 10 minut później. Właśnie wtedy do piłki dopadł Lamine Yamal. 16-latek fenomenalnym strzałem zza pola karnego pokonał francuskiego bramkarza. Futbolówka dokręcała się i torem lotu “spadającego liścia”, zaskoczyła Trójkolorowych. Gol La Furia Roja to murowany kandydat do miana trafienia turnieju.

Euro 2024 dobiega końca

Powoli dobiega końca Euro 2024. Na niemieckim turnieju pozostały już tylko trzy najważniejsze mecze. W drugim półfinale, w środowy wieczór Holandia zagra z Anglią. Wielki finał mistrzostw Europy już w niedzielę 14 lipca, pierwszy gwizdek o 21:00 czasu polskiego. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że walkę o złoto posędziuje Szymon Marciniak.