Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Vital Heynen bez ogródek, co sądzi o Nikoli Grbiciu. Nie do wiary, co powiedział
Michał Pokorski
Michał Pokorski 09.07.2024 21:07

Vital Heynen bez ogródek, co sądzi o Nikoli Grbiciu. Nie do wiary, co powiedział

Nikola Grbić
fot. screen/ Polsat Sport; screen/ Polsat Sport

Vital Heynen w rozmowie z WP Sportowe Fakty, wprost powiedział co sądzi o obecnym szkoleniowcu naszej reprezentacji. Były trener Polaków ocenił szanse Biało-Czerwonych na medal olimpijski, wskazał również potencjalne zagrożenia dla naszej kadry. Najbardziej zaskakujący okazał się jednak… apel do kibiców w sprawie Nikoli Grbicia.

Nikola Grbić zdecydował

W niedzielne popołudnie PZPS ogłosił powołania na igrzyska olimpijskie. W składzie wybranym przez Nikolę Grbicia nie zabrakło niespodzianek. Największym nieobecnym kadry jest bez wątpienia Bartosz Bednorz. 29-latek ma za sobą niezły sezon, do tego dobrze radził sobie w Lidze Narodów. Mimo to, trener nie zabierze go do Paryża.

Decyzje szkoleniowca odnośnie powołanych siatkarzy, poruszyły opinię publiczną i wywołały sporo dyskusji. Kibice wprost zarzucają trenerowi zabieranie graczy za zasługi, nie patrząc na obecną formę. Do sprawy odniósł się Vital Heynen - legendarny trener Polaków sprzed kilku lat. 

Siatkarz skreślony przez Nikolę Grbicia wypalił bez ogródek. Te słowa usłyszała cała Polska

Vital Heynen z apelem do kibiców

Były trener Biało-Czerwonych, w rozmowie z WP Sportowe Fakty, jasno wypowiedział się o powołaniach Nikoli Grbicia. Belg broni swojego następcy i apeluje do kibiców:

Mam jeden apel: Zaufajcie Nikoli i pozwólcie pracować. On wie, co robi. Jestem przekonany, że myślał o tym bardzo długo. Ocenianie wyborów personalnych przed turniejem nie ma większego sensu, bo żaden z dziennikarzy, kibiców czy innych trenerów nie wie tyle o sytuacji, co Grbić i jego sztab. - powiedział Vital Heynen

ZOBACZ TEŻ: Wielkie nieobecne w kadrze Stefano Lavariniego

Vital Heynen o szansach reprezentacji Polski

Vital Heynen obecnie jest selekcjonerem reprezentacji Chin. Jego podopieczni nie wywalczyli sobie miejsca na igrzyskach, ale pod wodzą Belga osiągają coraz większe sukcesy. Trener, który w 2018 roku wywalczył sensacyjne mistrzostwo świata, tak ocenił szanse Polaków w Paryżu:

Dominujecie w rankingu światowym. Nie ma dyskusji. Polska jest najlepszą drużyną na świecie, więc w końcu kiedyś to się zdarzy. Macie teraz dobry skład, za cztery lata też tak będzie. Nie ma wątpliwości, że możecie wygrać złoto, ale na igrzyskach zawsze są niespodzianki.

Polacy mają dobrą grupę. Z Egiptem graliśmy parę dni temu, wiec znam ich bardzo dobrze. Później czekają was Brazylijczycy i Włosi. To są trudni przeciwnicy, ale paradoksalnie to dla was świetna wiadomość. Takie trudne mecze pomogą wam się zahartować i zespół będzie bardziej gotowy na ćwierćfinał. - powiedział dla WP Sportowe Fakty.

Przed reprezentacją Polski igrzyska olimpijskie

Przed Polakami ostatni test przed igrzyskami olimpijskimi. W piątek Biało-Czerwoni rozpoczną XXI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. W ramach turnieju podopieczni Nikoli Grbicia "sprawdzą się" z Egiptem, Niemcami oraz Słowenią. 

Dwa tygodnie później kadra rozpocznie turniej olimpijski. Nasi siatkarze w fazie grupowej zagrają z Egiptem, Brazylią oraz Włochami. Trudna grupa będzie świetnym “przetarciem” przed “przeklętym” ćwierćfinałem najważniejszych zmagań czterolecia.