Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Siatkarz skreślony przez Nikolę Grbicia wypalił bez ogródek. Te słowa usłyszała cała Polska
Michał Pokorski
Michał Pokorski 08.07.2024 18:01

Siatkarz skreślony przez Nikolę Grbicia wypalił bez ogródek. Te słowa usłyszała cała Polska

reprezentacja Polski siatkówka
fot. East News/IMAGO/Nicola Mastronardi/IPA Sport; screen Instagram/ @maciekmazi

W miniony weekend Nikola Grbić ogłosił powołania do reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie. W 13-osobowym składzie zabrakło kilku znanych siatkarzy. Decyzja Serba poruszyła opinię publiczną, rozpętała także sporo kontrowersji. Teraz jeden z pominiętych przez trenera siatkarzy zabrał głos. Nie do wiary, co powiedział atakujący.

Nikola Grbić zdecydował

W niedzielne popołudnie PZPS ogłosił powołania na igrzyska olimpijskie. W składzie wybranym przez Nikolę Grbicia nie zabrakło niespodzianek. Największym nieobecnym kadry jest bez wątpienia Bartosz Bednorz. 29-latek ma za sobą niezły sezon, do tego dobrze radził sobie w Lidze Narodów. Mimo to, trener nie zabierze go do Paryża.

Serb już na początku swojej kadencji musiał skreślić kilku siatkarzy. Polska ma wielu wybitnych sportowców w tej dyscyplinie, stąd często trzeba zrezygnować ze świetnych graczy. Jednym z pominiętych przez Nikolę Grbicia jest Maciej Muzaj. 30-latek niegdyś regularnie grał w biało-czerwonych barwach, ale selekcjoner zdecydował o zastąpieniu go innymi. Teraz atakujący skomentował absencję w reprezentacji Polski.

Włosi zachwyceni transferem Piotra Zielińskiego. Co za słowa w kierunku Polaka

Maciej Muzaj szczerze o braku powołania

W rozmowie z TVP Sport Maciej Muzaj skomentował swoją absencję w reprezentacji Polski. Siatkarz doskonale zdaje sobie sprawę z konkurencji na pozycji, ale bardzo przeżywa brak gry w kadrze:

Decyzja o braku powołania na igrzyska była dla mnie bardzo trudna. Trener musiał zdecydować między mną a Łukaszem Kaczmarkiem. Wziął Łukasza. Od tamtego momentu, od objęcia kadry przez nowego trenera, jestem trochę na uboczu. To jest bolesne, bo w pewnym momencie przyzwyczaiłem się do lata w reprezentacji - wyznał na łamach TVP Sport.

Maciej Muzaj nie zamierza się jednak poddawać. Jak sam przyznaje, w dalszym ciągu będzie walczył o zaufanie Nikoli Grbicia:

 Absolutnie nie kończę kariery kadrowej, ale jednocześnie wiem, że jest bardzo duża konkurencja na mojej pozycji. Wszystko zależy od selekcjonera - zdradził atakujący.

ZOBACZ TEŻ: Legenda wybuchła płaczem na wizji

Przed reprezentacją Polski igrzyska olimpijskie

Przed Polakami ostatni test przed igrzyskami olimpijskimi. W piątek Biało-Czerwoni rozpoczną XXI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. W ramach turnieju podopieczni Grbicia "sprawdzą się" z Egiptem, Niemcami oraz Słowenią. 

Dwa tygodnie później kadra rozpocznie igrzyska olimpijskie. Nasi siatkarze w fazie grupowej zagrają z Egiptem, Brazylią oraz Włochami. Trudna grupa będzie świetnym “przetarciem” przed “przeklętym” ćwierćfinałem olimpijskich zmagań.