Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Polscy kibice w Planicy nie zawiedli. Zdjęcie mówi wszystko
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 23.03.2024 12:56

Polscy kibice w Planicy nie zawiedli. Zdjęcie mówi wszystko

Kibice reprezentacji Polski
Fot. East News/ Andrzej Iwanczuk [zdjęcie ilustracyjne]

Sobotni konkurs drużynowy w Planicy zakończył się po pierwszej serii. Warunki pogodowe na skoczni nie pozwoliły na kontynuowanie zawodów. W Planicy można było dostrzec liczną grupę polskich kibiców, którzy wyróżniali się na tle fanów innych reprezentacji.

Przerwanie konkursu drużynowego

Konkurs musiał zostać przerwany już po pierwszej serii. Organizatorzy do samego końca próbowali doprowadzić do wznowienia zawodów. Początkowo, druga seria miała być przesunięta o godzinę, jednak ten plan musiał zostać porzucony.

W trakcie pierwszej serii doszło do trzech upadków, z czego dwa wyglądały bardzo groźnie. Biorąc pod uwagę te wydarzenia i pojawienie się silniejszego wiatru na skoczni podjęto ostateczną decyzją o zakończeniu konkursu.

Chwile grozy w Planicy. Trzech skoczków upadło przy lądowaniu

Liczna grupa polskich kibiców

Tradycyjnie, w trakcie zawodów z udziałem reprezentantów Polski, na widowni pojawiła się liczna grupa polskich kibiców. Dziennikarz Interii Sport Tomasz Kalemba, zamieścił wpis na mediach społecznościowych, w którym zauważył ciekawe zjawisko. Dziennikarz napisał, że Polscy kibice wyróżniają się na tle innych kibiców m.in. Słoweńców.

Tyle słoweńskich flag i na żadnej nie ma napisów. Na polskich same napisy #skijumpingfamily

ZOBACZ TAKŻE: Jest oficjalna decyzja Adama Małysza ws. trenera polskich skoczków

Ostatni konkurs w niedzielę

Sobotni konkurs drużynowy wygrali Austriacy. Drugie miejsce zajęli Słoweńcy, natomiast na ostatnim miejscu podium uplasowali się Norwegowie. Ostatni konkurs w tym sezonie Pucharu Świata odbędzie się w niedzielę. Początek zawodów indywidualnych zaplanowano na godzinę 9:00.