Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Ogromna sensacja podczas PŚ w Klingenthal. Wszyscy patrzyli tylko na niego
Irmina Jach 10.12.2023 19:00

Ogromna sensacja podczas PŚ w Klingenthal. Wszyscy patrzyli tylko na niego

Dawid Kubacki
IMAGO/Eibner-Pressefoto/Memmler/Imago Sport and News/East News

W niedzielę 10 grudnia w Klingenthal odbywał się kolejny konkurs w ramach aktualnego sezonu Pucharu Świata. Polscy skoczkowie, którzy w sobotę 9 grudnia pokazali całkiem niezłą formę, tym razem zawiedli. Najlepszy z biało-czerwonych okazał się Piotr Żyła, który zajął 22. miejsce.

Porażka Polaków w Klingenthal

Po udanych kwalifikacjach i zadowalającym występie w sobotnim konkursie w Klingenthal, w polskich kibicach odżyła nadzieja na sukcesy polskich skoczków narciarskich. Niestety, szybko okazało się, że jest ona płonna. W pierwszej serii Piotr Żyła oddał skok o długości 132,5 metra, zajmując tym samym 17. miejsce. Dawid Kubacki, ze skokiem o długości 128 metrów, uplasował się na 23. pozycji.

Andrzej Stękała, który zajął 40. miejsce (124,5 metra) i Paweł Wąsek, który uplasował się na 37. pozycji (126,5 metra), nie awansowali. W drugiej serii Dawid Kubacki pokazał jeszcze gorszą formę, skacząc 129,5 metra z podwyższonego rozbiegu. To drugi najgorszy wynik pod względem odległości w tej serii. Piotr Żyła, ze skokiem długości 134 metrów, zajął 22. miejsce.

Dziwaczne nagranie z Piotrem Żyłą obiega sieć. Dziennikarz musiał przerwać wywiad

Fenomenalny występ Gregora Deschwandena

Najmocniejszym punktem zawodów w Klingenthal był niewątpliwie fenomenalny występ Gregora Deschwandena. Podczas finałowej serii szwajcarski zawodnik doskonale wykorzystał wiatr i oddał skok o długości 146,5 metra, wyrównując tym samym rekord skoczni. Deschwanden pokonał tym samym Andreasa Wellingera o zaledwie pół punktu.