Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Nie żyje były reprezentant Polski. "Zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 55 lat"
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 16.03.2024 22:34

Nie żyje były reprezentant Polski. "Zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 55 lat"

świeca
Fot. Unsplash.com/David Tomaseti

Smutna informacja dla fanów siatkówki. W wieku 55 lat zmarł były reprezentant Polski, Tomasz Kluchciński. Wielokrotnego zdobywcę najważniejszych trofeów w Polsce pożegnało całe środowisko siatkarskie. Ujawniono, że walczył z ciężką chorobą.

Nie żyje były reprezentant Polski w siatkówce

To prawdziwy cios dla siatkarskiej społeczności. Smutną informację o śmierci Tomasza Kluchcińskiego przekazał klub Indykpol AZS Olsztyn. Były reprezentant Polski zmarł 16 marca w wieku 55 lat.

Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy informację o śmierci Tomasza Kluchcińskiego — byłego siatkarza, reprezentanta Polski, dwukrotnego mistrza Polski i trzykrotnego zdobywcę Pucharu Polski z AZS Olsztyn. Cześć Jego Pamięci! – czytamy.

Sobotni konkurs w Vikersund odwołany. Kobiety dziś nie poskaczą

Nie żyje Tomasz Kluchciński. Przegrał walkę z ciężką chorobą

Kondolencje dla rodziny Tomasza Kluchcińskiego płyną z całego środowiska piłki siatkowej. Wielu zasmuciła wiadomość o śmierci wielokrotnego zdobywcy najważniejszych nagród siatkarskich w kraju.

Rodzina Polskiej Siatkówki z wielkim smutkiem przyjęła wiadomość o śmierci Tomasza Kluchcińskiego – napisano na profilu Polskiej Piłki Siatkowej.

Na oficjalnym profilu krajowej federacji siatkówki pojawiła się także informacja na temat przyczyny śmierci Tomasza Kluchcińskiego. Niestety, przegrał długotrwałą walkę z ciężką chorobą. W lipcu 2023 roku zdiagnozowano u niego nowotwór jelita grubego.

ZOBACZ TAKŻE: Iga Świątek nagle podbiegła do małego kibica. Piękne, co zrobiła

Zmarł dwukrotny mistrz Polski w siatkówce

Kluchciński urodził się w 1969 roku. Przez lata grał dla cenionych zespołów w polskiej siatkówce, takich jak AZS Olsztyn, Avia Świdnik, czy Stal Nysa. Swój największy sukces świętował w 1991 i 1992 roku, kiedy wraz ze swoją drużyną zdobył dwa medale mistrzostw Polski, a także w trzy puchary kraju w latach 1989, 1991 i 1992.

Źródło: Eurosport.tvn24.pl