Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Michał Probierz odkrył karty. Takim składem Polacy zagrają z Holandią
Karol Osiński
Karol Osiński 16.06.2024 14:02

Michał Probierz odkrył karty. Takim składem Polacy zagrają z Holandią

Reprezentacja Polski (Michał Probierz)
Fot. Beata Zawadzka/East News; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Michał Probierz podał skład reprezentacji Polski na mecz z Holandią! Zgodnie z przewidywaniami selekcjoner zdecydował się na zmiany, wywołane kontuzjami kadrowiczów. Zapowiada się niezwykle emocjonujące widowisko.

Reprezentacja Polski zagra pierwszy mecz na Euro 2024

Reprezentacja Polski stoi przed niezwykle trudnym zadaniem, jakim jest wyjście z grupy na Euro 2024. Polacy zmierzą się odpowiednio z Holandią, Austrią oraz Francją i choć nie uchodzą za faworytów, to wszyscy kadrowicze, włącznie z selekcjonerem, jednogłośnie mówią, że mają zamiar powalczyć o najwyższe cele. Podczas konferencji prasowej poprzedzającej spotkanie z Oranje Michał Probierz wyraził pewność siebie.

Czuję bardzo duży spokój. Mam na koncie prawie 500 meczów jako trener. Nie mam zdenerwowania, a wiem, że jesteśmy dobrze przygotowani. Zawodnicy dobrze trenują, chcą stworzyć dobre widowisko. Cieszę się, że to się zaczyna. To droga to tego, by ta ekipa zrobiła krok do przodu (…) Każdy trener się zastanawia, zawsze coś może się wydarzyć. Ale są rzeczy, na które nie ma się wpływu - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski.

Zostały godziny do meczu Polaków, a tu takie wieści. Probierz ogłosił ważną rzecz

Kontuzje w reprezentacji Polski oraz Holandii

Przed wyjazdem na Euro 2024 reprezentacja Polski rozegrała dwa mecze towarzyskie z Ukrainą oraz Turcją. W ich trakcie doszło do wielu urazów, które odbiły się na planach Michała Probierza. Przede wszystkim z wyjazdu do Niemiec wykluczony został Arkadiusz Milik. Napastnik Biało-Czerwonych odniósł kontuzję kolana i przeszedł operację w swoim klubie

Problemy dotknęły również Sebastiana Walukiewicza, Tarasa Romanchuka, Karola Świderskiego oraz Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski naderwał mięsień dwugłowy uda i stało się jasne, że nie zagra z Holandią. Pod znakiem zapytania stoi również jego występ przeciwko Austrii (21 czerwca o godz. 18:00). W trakcie zgrupowania kadry w Hannowerze kłopotów zdrowotnych nabawił się Paweł Dawidowicz.

Problemy zdrowotne dotknęły również reprezentację Holandii. Przed wyjazdem do Niemiec stało się jasne, że na mistrzostwach Europy nie zobaczymy Frenkiego de Jonga, który nie wyleczył urazu na czas. Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku Teuna Koopmeinersa. Podczas treningów w Niemczech z gry przeciwko Polsce wypadli także Brian Brobbey oraz Denzel Dumfries

ZOBACZ TEŻ: Trudno uwierzyć, jak w Holandii postrzegają Polaków. Te słowa zabolą wiele osób

Takim składem reprezentacja Polski zagra przeciwko Holandii

Na niedługo przed meczem przeciwko Holandii Michał Probierz ogłosił wyjściowy skład reprezentacji Polski! Zgodnie z przewidywaniami w bramce ujrzymy Wojciecha Szczęsnego. W linii defensywy zagrają Jakub Kiwior, Jan Bednarek oraz Bartosz Salamon. Na wahadłach zobaczymy Nicolę Zalewskiego oraz Przemysława Frankowskiego, a środek pola stworzą Kacper Urbański, Taras Romanchuk i Piotr Zieliński. Obok Adama Buksy w ataku zagra Sebastian Szymański..

Skład reprezentacji Polski na mecz z Holandią:

Wojciech Szczęsny - Jakub Kiwior, Jan Bednarek, Bartosz Salamon - Nicola Zalewski, Kacper Urbański, Taras Romanchuk, Piotr Zieliński, Przemysław Frankowski - Sebastian Szymański, Adam Buksa.