Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Trudno uwierzyć, jak w Holandii postrzegają Polaków. Te słowa zabolą wiele osób
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 16.06.2024 10:42

Trudno uwierzyć, jak w Holandii postrzegają Polaków. Te słowa zabolą wiele osób

reprezentacja polski Robert Maaskant
Fot. East News/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER, East News/MARCIN TOMALKA

Wyłącznie chwile dzielą nas od starcia Polska-Holandia. Tuż przed kluczowym meczem Robert Maaskant wyjawił, co Holendrzy myślą o Biało-Czerwonych. Nie szczędził też komentarza w stronę Michała Probierza. Nie wszyscy pamiętają, że lata wcześniej wyjątkowo dobrze poznał on selekcjonera polskiej reprezentacji.

Euro 2024. Robert Maaskant ocenił szanse Polaków

W niedzielę 15 czerwca reprezentacja Polski rozpocznie walkę na Euro 2024 meczem z Holandią. Były trener m.in. Wisły Kraków w latach 2010-2011, z którą zdobył mistrzostwo Polski, nie ma zbyt wielu dobrych informacji dla Polaków. W rozmowie z WP zaznaczył, że Holendrzy niezbyt dobrze znają polskich piłkarzy.

Większość ludzi w Holandii nie zna polskich zawodników, poza Robertem Lewandowskim. A on akurat ma nie zagrać z powodu problemów zdrowotnych. Co swoją drogą jest prawdą, ja tak przynajmniej uważam – stwierdził Robert Maaskant, który w trakcie mistrzostw Europy ma pracować jako ekspert dla holenderskiego radia.

Zostały godziny do meczu Polaków, a tu takie wieści. Probierz ogłosił ważną rzecz

Mecz Polska-Holandia. Maaskant nie ma najlepszej informacji dla Biało-Czerwonych

Robert Maaskant nie ma wątpliwości, że przed Biało-Czerwonymi stoi niezwykle trudne zadanie, mimo że z kontuzjami zmaga się również kilku reprezentantów Holandii.

W obliczu kontuzji Lewandowskiego, Milika, także Świderskiego, topowych snajperów waszej kadry, Polska ma problem. Myślę, że kontuzje w polskim zespole narodowym wydają się być nawet bardziej istotnymi niż te, z którymi zmaga się reprezentacja Holandii. O problemach de Jonga wiedzieliśmy. Co do Teuna Koopmeinersa, to rzeczywiście pechowa sytuacja, ale mamy wystarczająco dużo zawodników na niemal zbliżonym poziomie. Tymczasem w przypadku polskiej kadry sytuacja pod tym względem jest już inna – mówił.

Jednocześnie nie pozostawił złudzeń co do tego, że Holendrzy, wbrew temu co mówi się w kraju, mają niemałe szanse na sukces.

My nie mamy obecnie super gwiazd w zespole, ale jednocześnie nie jest łatwo nas pokonać. Trudno jest ekipie Oranje strzelić gola. A z kolei mamy na tyle dużo kreatywności, że sami nie mamy problemów ze zdobywaniem bramek. Jednocześnie jednak nie ma wielkiej presji na drużynę, nie ma potężnych oczekiwań – powiedział.

ZOBACZ: Dariusz Szpakowski komentuje mecze Euro 2024. Kibice nie wytrzymali, lawina komentarzy

”Panuje przekonanie, że kadra Holandii powinna wygrać z Polską”

Czy w Holandii faktycznie panuje przekonanie o tym, że Polacy są najsłabszym z ich grupowych przeciwników? Robert Maaskant odpowiada twierdząco.

Rzeczywiście jest taka opinia w Holandii, że to Polska jest najsłabszym zespołem z tej grupy, z czym ja się swoją drogą nie zgadzam. Jest takie przekonanie, że kadra Holandii powinna wygrać z Polską – powiedział, po czym przypomniał, że Holendrzy nie znają polskich zawodników.

Były trener Wisły Kraków opowiedział także o swojej znajomości z Michałem Probierzem. Mieli okazję dobrze się poznać, kiedy prowadzili rywalizujące ze sobą zespoły w Ekstraklasie.

Śledziłem dość nieźle jego karierę. Jest doświadczonym szkoleniowcem, pracował też za granicą, wie, czego wymaga się w międzynarodowym futbolu. Charakterologicznie zawsze pozostaje sobą. Stawia na agresywność itd. Zawsze go lubiłem jako trenera rywali i przeciwnika. Zdaję sobie też sprawę, że potrafi zaskoczyć stałymi fragmentami gry, taktyką. Jednocześnie jednak widzę, że wszystkie rzuty wolne i rożne kadry Polski są bardzo, bardzo wnikliwie analizowane przez sztab Oranje. Wszyscy w sztabie podchodzą do tego bardzo serio. Doskonale bowiem zdają sobie sprawę, że Polska wcale nie jest słabą drużyną – podkreślił.