Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Tak może wyglądać skład Polaków na mecz z Holandią. Kibice mogą być zdziwieni
Karol Osiński
Karol Osiński 16.06.2024 10:08

Tak może wyglądać skład Polaków na mecz z Holandią. Kibice mogą być zdziwieni

Michał Probierz (Robert Lewandowski)
Fot. Wojciech Olkusnik/PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS/AGENCJA SE/

Nadszedł dzień, na który czekali wszyscy kibice reprezentacji Polski - pierwszy mecz Biało-Czerwonych na Euro 2024. W najbliższych godzinach poznamy skład, który Michał Probierz wybierze do boju od pierwszej minuty. Wszystko wskazuje na to, że selekcjoner zdecyduje się na nieoczywisty wybór. Tak ma wyglądać podstawowa jedenastka Polaków na spotkanie z Holandią.

Euro 2024. Polacy zagrają z Holendrami

Reprezentacja Polski nie uchodzi za faworyta w spotkaniu z Holandią, lecz wszyscy zawodnicy Biało-Czerwonych zapowiadają, że przyjechali do Hamburga po zwycięstwo. Michał Probierz nie ma wątpliwości, że jego ekipę stać na triumf nad Oranje, ponieważ piłkarze doskonale rozumieją się na boisku. Mimo wszystko, Polacy podejdą do meczu z poważnym osłabieniem. Na pewno zabraknie Roberta Lewandowskiego i pod znakiem zapytania stoi występ Pawła Dawidowicza.

Robert Lewandowski to jeden z najlepszych zawodników na świecie. To na pewno dla nas osłabienie. Ale pozostali zawodnicy będą musieli zrobić wszystko, by spisać się jak najlepiej. Chcemy tu zostać jak najdłużej, by Robert miał jeszcze okazję zagrać - powiedział selekcjoner podczas konferencji prasowej.

Zostały godziny do meczu Polaków, a tu takie wieści. Probierz ogłosił ważną rzecz

Michał Probierz zaskoczy składem na mecz z Holandią?

W obu sparingach poprzedzających wyjazd na Euro 2024 Michał Probierz decydował się na ustawienie drużyny z trójką obrońców i wahadłowymi. W środku widzieliśmy trzech pomocników z jednym wysuniętym do przodu, a na ataku grali dwaj napastnicy. Zważywszy, że zabraknie Roberta Lewandowskiego, selekcjoner może zdecydować się na nieco inny plan.

Chodzi przede wszystkim o zmianę ustawienia. Według naszych przewidywań selekcjoner reprezentacji Polski zdecyduje się na grę jednym napastnikiem, za którym zagra dwóch “podwieszonych” pomocników. Oznacza to, że w składzie zobaczymy dwóch ofensywnych środkowych zamiast drugiego napastnika.

ZOBACZ TEŻ: Alarm tuż przed meczem Polaków. Policja podjęła ważną decyzję, pilny komunikat

Takim składem reprezentacja Polski ma zagrać z Holandią

W bramce na pewno zagra Wojciech Szczęsny. Z uwagi na kontuzję Pawła Dawidowicza do linii defensywy ma “wskoczyć” Bartosz Salamon, a obok niego zagrają Jakub Kiwior oraz Jan Bednarek. Wahadła prawdopodobnie pozostaną niezmienne, czyli Nicola Zalewski oraz Przemysław Frankowski

Pod znakiem zapytania stoi ustawienie środka pola. Tam pewny pierwszego składu może być Piotr Zieliński, który pod nieobecność “Lewego”, przejmie opaskę kapitańską. Niewiele wskazuje na to, że trener zdecyduje się na wystawienie Jakuba Piotrowskiego, który przeżywa spadek formy. Tutaj bardziej prawdopodobne będzie wystawienie duetu Jakub Moder i Bartosz Slisz

Przed nimi, obok “Ziela” mamy ujrzeć Sebastiana Szymańskiego. 25-latek będzie pewnym elementem układanki w przypadku gry dwoma ofensywnymi pomocnikami, biorąc pod uwagę jego doświadczenie oraz formę. Największą niewiadomą będzie pozycja napastnika, jednak zważywszy na to, jakimi defensorami dysponuje Holandia, najbardziej prawdopodobne jest, że ujrzymy tam Adama Buksę. Tutaj ważną rolę mają odegrać możliwości fizyczne, jakimi dysponuje 27-latek.

Przewidywany skład reprezentacji Polski na mecz z Holandią

Wojciech Szczęsny - Jakub Kiwior, Bartosz Salamon, Jan Bednarek - Przemysław Frankowski, Bartosz Slisz, Jakub Moder, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Nicola Zalewski - Adam Buksa.