Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Zostały godziny do meczu Polaków, a tu takie wieści. Probierz ogłosił ważną rzecz
Karol Osiński
Karol Osiński 16.06.2024 08:07

Zostały godziny do meczu Polaków, a tu takie wieści. Probierz ogłosił ważną rzecz

Michał Probierz (Robert Lewandowski)
Fot. Beata Zawadzka/East News

Michał Probierz wziął udział w ostatniej konferencji prasowej poprzedzającej spotkanie reprezentacji Polski z Holandią. Selekcjoner wypowiedział się na temat stanu zdrowia piłkarzy, których występ budzi największe wątpliwości. Uczucia pozostają mieszane, jednak w najbliższych godzinach poznamy kluczowe decyzje.

Michał Probierz przekazał wieści o kontuzjowanych zawodnikach.

Na początku konferencji prasowej Michał Probierz zabrał głos na temat stanu zdrowia Roberta Lewandowskiego. Informacja o tym, że kapitan reprezentacji Polski nie zagra w meczu z Holandią pojawiła się dzień po meczu towarzyskim przeciwko Turcji. 35-latek ma naderwany mięsień dwugłowy uda i przechodzi rekonwalescencję. Pod znakiem zapytania stoi występ Pawła Dawidowicza, jednak znacznie poprawił się stan zdrowia Karola Świderskiego.

Jeżeli chodzi o Roberta Lewandowskiego, zaczął indywidualnie trenować. Karol Świderski normalnie brał udział w treningu, a co do Pawła Dawidowicza, dziś wieczorem podejmiemy z doktorem decyzję co do jego występu - przekazał selekcjoner.

Dariusz Szpakowski komentuje mecze Euro 2024. Kibice nie wytrzymali, lawina komentarzy

Michał Probierz stanowczo o grze bez Roberta Lewandowskiego

Odkąd Robert Lewandowski reprezentuje Polskę, opuścił siedem meczów o stawkę. Spotkanie przeciwko Holandii będzie kolejnym, jednak Michał Probierz nie ma obaw z tego powodu. Wierzy w swoją drużynę, choć nie ukrywa, że pojedynek przeciwko Holandii bez kapitana będzie bardzo trudny.

Większość selekcjonerów nie miała okazji, by grać bez Roberta Lewandowskiego. Odkąd ja jestem selekcjonerem, to już trzecie takie spotkanie. Ten zespół musi dorosnąć. Musimy zmienić ten zespół pokoleniowo, to już się dzieje. Robimy wszystko, by zawodnicy nabierali pewności siebie, a drużyna się rozwijała. I by zespół wracając ze zgrupowania widział, że robimy coś dobrego - mówił trener.

Następnie rozwinął temat 35-letniego napastnika. Zaznaczył, że jego ekipa ma dodatkową motywację, by zapewnić “Lewemu” możliwość występu na Euro 2024

Robert Lewandowski to jeden z najlepszych zawodników na świecie. To na pewno dla nas osłabienie. Ale pozostali zawodnicy będą musieli zrobić wszystko, by spisać się jak najlepiej. Chcemy tu zostać jak najdłużej, by Robert miał jeszcze okazję zagrać - dodał szkoleniowiec.

ZOBACZ TEŻ: Alarm tuż przed meczem Polaków. Policja podjęła ważną decyzję, pilny komunikat

Michał Probierz pewny siebie przed meczami grupowymi

Euro 2024 jest dla Michała Probierza najważniejszym sprawdzianem w jego trenerskiej karierze. Choć presja jest ogromna, wyróżnia go pewność siebie i chęć zwycięstwa. Cieszy się, że udało mu się stworzyć zgraną drużynę, a teraz oczekuje wyników od swoich piłkarzy.

Czuję bardzo duży spokój. Mam na koncie prawie 500 meczów jako trener. Nie mam zdenerwowania, a wiem, że jesteśmy dobrze przygotowani. Zawodnicy dobrze trenują, chcą stworzyć dobre widowisko. Cieszę się, że to się zaczyna. To droga to tego, by ta ekipa zrobiła krok do przodu (…) Każdy trener się zastanawia, zawsze coś może się wydarzyć. Ale są rzeczy, na które nie ma się wpływu - zauważył trener Biało-Czerwonych. 

Pod koniec konferencji selekcjoner dał do zrozumienia, że mimo faktu, iż trafili na bardzo trudną grupę, nie mają zamiaru ułatwiać życia rywalom. Docenił klasę przeciwników, jednocześnie wysyłając do nich sygnał, że Polska jest drużyną, z którą muszą liczyć się na każdym kroku. Dodał również, kiedy poda skład na mecz z Holandią.

Jeżeli w grupie jest wicemistrz świata, to musi być mocna grupa. Także Holandia jest stawiana przez wielu ekspertów w roli faworytów na Euro. Austria to również rewelacja ostatnich meczów. Przeciwstawimy się naszym rywalom agresją i dobrą organizacją gry (…) Indywidualności, jakie posiada Holenderski zespół, to ich siła. Musimy postawić się naszą zespołowością. Zawodnicy poznają skład przed samym wyjazdem na stadion - zakończył Michał Probierz.