Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Atak nożownika w Niemczech w czasie Euro 2024. Nie żyją dwie osoby
Michał Pokorski
Michał Pokorski 15.06.2024 22:05

Atak nożownika w Niemczech w czasie Euro 2024. Nie żyją dwie osoby

Polizei
IMAGO/osnapix / Titgemeyer/Imago Sport and News/East News

Już w pierwszy dzień Euro 2024 doszło do tragedii. W niemieckim mieście Wolmirstedt nożownik zaatakował kibiców, którzy oglądali mecz otwarcia mistrzostw Europy. Nieoficjalnie, zginęła jedna osoba, a co najmniej dwie osoby zostały ciężko ranne.

Atak nożownika w Niemczech

Według policyjnych ustaleń, w piątkowy wieczór napastnik zaatakował nożem kilka osób. 31-letni agresor wtargnął na teren jednej z posesji w mieście Wolmirstedt (prowincja Saksonia-Anhalt) i na ślepo ranił kibiców, którzy oglądali mecz otwarcia Euro 2024. Nieznajomy miał ciężko ranić co najmniej dwie osoby…

Nie żyje ikona futbolu. Grał dla najlepszych klubów, dramatyczne informacje

Napastnik został zastrzelony

Policjanci przybyli na teren zdarzenia po godzinie 21. Nożownik momentalnie zaatakował również funkcjonariuszy, ale został zastrzelony. Niestety, zdążył dźgnąć dwójkę kibiców, którzy oglądali spotkanie Niemcy - Szkocja. 

Jak podaje ZDF 31-latek miał tuż przed atakiem zamordować mężczyznę w jednym z sąsiednich bloków. Według informacji podanych przez policję, mężczyzna był “typem południowym”, co pośrednio wskazuje na to, iż był cudzoziemcem. Dochodzenie tamtejszych organów ścigania cały czas trwa.

CZYTAJ TAKŻE: Burza przed Euro 2024

Troska o bezpieczeństwo podczas Euro 2024

Wobec zamachów terrorystycznych w Europie ostatniej dekady, wzrosły obawy o bezpieczeństwo imprez masowych. Podczas Euro 2024 służby pracują nieustannie, aby zapewnić widzom jak największy komfort i ochronę. Najwyższe środki bezpieczeństwa stosowane są również we Francji, gdzie już za nieco ponad miesiąc ruszają igrzyska olimpijskie.