Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Wspaniałe wieści na godziny przed kluczowym meczem. Holandia w tarapatach
Karol Osiński
Karol Osiński 16.06.2024 10:38

Wspaniałe wieści na godziny przed kluczowym meczem. Holandia w tarapatach

Michał Probierz (Ronald Koeman)
Fot. Beata Zawadzka; PATRICIA DE MELO MOREIRA/AFP/East News

Holendrzy mają kolejne problemy przed meczem z Polską. Ronald Koeman poinformował, że jeden z jego kluczowych zawodników jest kontuzjowany i na pewno nie zagra w dzisiejszym spotkaniu. To bardzo duże osłabienie Oranje i jednocześnie znakomita informacja dla Michała Probierza.

Plaga kontuzji w reprezentacji Holandii

W sparingach przeciwko Ukrainie i Turcji reprezentanci Polski odnieśli kontuzje, które poważnie osłabiły kadrę Michała Probierza na Euro 2024. Arkadiusz Milik wypadł przez uraz kolana, a Robert Lewandowski na pewno nie zagra z Holandią z powodu naderwania dwugłowego mięśnia uda. 

Nie lepiej jest w kadrze Holendrów, którzy jeszcze przed przyjazdem do Niemiec wiedzieli, iż na mistrzostwach Europy będą musieli radzić sobie bez kontuzjowanego Frenkiego de Jonga. Ponadto z kadry Oranje wypadł świeżo upieczony triumfator Ligi Europy Teun Koopmeiners. W trakcie zgrupowania dowiedzieliśmy się też o kontuzji Briana Brobbeya. Teraz skład rywali Biało-Czerwonych osłabił kolejny piłkarz.

Zostały godziny do meczu Polaków, a tu takie wieści. Probierz ogłosił ważną rzecz

Poważne osłabienie Holendrów przed meczem z Polską

Obaj selekcjonerzy wzięli udział w przedmeczowych konferencjach prasowych. Ronald Koeman zapowiedział, że jego drużyna jest gotowa na starcie z Polską i czuje się na siłach, by wygrać. Jednocześnie poinformował, iż z jego drużyny z powodu kontuzji wypadł kolejny zawodnik. Mowa o Denzelu Dumfriesie, wahadłowym Interu Mediolan, który doznał urazu podczas treningu.

Kontuzja Denzela nie jest bardzo poważna, ale wygląda na to, że nie zagra przeciwko Polsce. Mam nadzieję, że będzie gotowy do gry w kolejnych spotkaniach - powiedział selekcjoner Holendrów.

ZOBACZ TEŻ: Tak może wyglądać skład Polaków na mecz z Holandią. Kibice mogą być zdziwieni

Takim składem Polacy mają zagrać z Holandią

Choć skład reprezentacji Polski zostanie ogłoszony za kilka godzin, to wszystko wskazuje na to, że Michał Probierz zdecyduje się na rotacje. Zmianie ma ulec przede wszystkim ułożenie formacji ofensywnej. Z dwójki napastników, za którym grał ofensywny pomocnik, mamy ujrzeć dwójkę “podwieszonych” środkowych i jednego snajpera. Do wyjściowej jedenastki mają “wskoczyć” Sebastian Szymański oraz Adam Buksa. 

Przewidywany skład reprezentacji Polski na mecz z Holandią

Wojciech Szczęsny - Jakub Kiwior, Bartosz Salamon, Jan Bednarek - Przemysław Frankowski, Bartosz Slisz, Jakub Moder, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Nicola Zalewski - Adam Buksa.