Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Krzysztof Piątek przerwał fatalną serię bez gola. Walnął jak z armaty
Bartosz Nawrocki 27.04.2024 21:03

Krzysztof Piątek przerwał fatalną serię bez gola. Walnął jak z armaty

Krzysztof Piątek

Krzysztof Piątek wrócił do strzelania w lidze tureckiej. Polski napastnik zaliczył swoje pierwsze trafienie od 24 lutego. Impas przerwał w bardzo imponującym stylu w starciu Basaksehiru z Hataysporem.

Czwarta nagroda miesiąca z rzędu dla Piątka

Krzysztof Piątek odżył piłkarsko w lidze tureckiej. Polski napastnik jest podstawowym zawodnikiem Basaksehiru, z którym zajmuje aktualnie 4. miejsce w tabeli. Zespół jest na dobrej drodze, by grać w przyszłym sezonie w Lidze Konferencji, a jeżeli uda im się zająć wyższą lokatę, to na horyzoncie pojawi się szansa na rozgrywki Ligi Europy.

Tymczasem Piątek zdobył tydzień temu swoją czwartą z rzędu nagrodę zawodnika miesiąca w klubie. Tym razem za luty, w którym 3 razy trafiał do siatki.

Oszust o dwóch płciach. Grał jako bramkarz w kobiecym klubie z Gdyni FC Barcelona blisko sprzedaży swojej gwiazdy. Co to oznacza dla Roberta Lewandowskiego?

Piątek wrócił do strzelania. Huknął jak z armaty

Mecz Hataysporu z Basaksehirem ledwo się zaczął, a Krzysztof Piątek już wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Polak zarazem przełamał swój strzelecki impas, który trwał od 24 lutego. Napastnik w 5. minucie huknął zza pola karnego, jak z trzyfuntowej armaty na twierdzy Kłodzko, nie dając szans bramkarzowi rywali.

W dalszej części meczu kolegom Piątka udało się strzelić jeszcze jedną bramkę. Z kolei rywali stać było jedynie na gola honorowego, a starcie zakończyło się zwycięstwem Basaksehiru 2:1.

ZOBACZ: Trener wycenił Jakuba Piotrowskiego. Polak może pobić rekord transferowy

Nie tylko Piątek zaliczył udany występ

Krzysztof Piątek ma już 14 goli na koncie w tym sezonie tureckiej Super Lig, co daje mu 6. miejsce. Ogląda on plecy innego reprezentanta Polski, Adama Buksy, który ma tyle samo trafień, ale o jedną asystę więcej.

Dobry mecz zaliczył również inny kadrowicz, Sebastian Szymański. Jego Fenerbahce wygrało z Besiktasem 2:1, a Polak asystował przy bramce na 2:0. Dzięki temu pomocnik ma już 11 kluczowych podań w sezonie ligowym.