Sport.Goniec.pl > Tenis > Fenomenalna Iga Świątek. Polka rozniosła na korcie rywalkę
Filip Wilkiewicz 27.04.2024 12:31

Fenomenalna Iga Świątek. Polka rozniosła na korcie rywalkę

Iga Świątek wygrała kolejne starcie w turnieju w Madrycie. Liderka rankingu WTA nie dała szans swojej rywalce i zakwalifikowała się do czwartej rundy. Polka musi czekać na poznanie swojej kolejnej przeciwniczki.

Rywalizacja w Madrycie

Iga Świątek przystąpiła do rywalizacji w turnieju WTA 1000 w Madrycie i już w pierwszym meczu pokazała, że jest w świetnej formie. Polka z przytupem rozpoczęła zmagania na hiszpańskim korcie i pewnie pokonała Wang Xiy 6:1, 6:4.

Chinka nie potrafiła znaleźć sposobu na świetnie dysponowaną Świątek, która zwyciężyła po godzinie i osiemnastu minutach gry. 22-latka fenomenalnie rozegrała oba sety i zakwalifikowała się do kolejnej rundy, gdzie jej przeciwniczką miała być Sorana Cirstea.

Sabalenka przemówiła po triumfie nad Linette. Powiedziała, co myśli o Polce

Świetna dyspozycja Świątek

Liderka światowego rankingu WTA udowodniła swoją świetną dyspozycję już od samego początku rywalizacji z Soraną Cirsteą. Rumunka robiła wszystko co w swojej mocy, aby utrzymać kroku Świątek i sprawiła Polce trochę problemów.

Świątek konsekwentnie realizowała swój plan i nie dała się zaskoczyć niżej notowanej rywalce. Mimo oporu ze strony Cirstei 22-latka zdołała zbudować sporą przewagę punktową i wygrywała aż 5:0. Rumunka zdołała “urwać” jednego gema, jednak Świątek wykończyła ją w siódmym gemie i zwyciężyła w pierwszym secie 6:1.

Awans do kolejnej rundy

Drugi set okazał się decydujący dla całej rywalizacji. Świątek ponownie wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do końca meczu. Polka zwyciężyła drugą partię 6:1 i zakończyła mecz po godzinie i osiemnastu minutach gry.

W czwartej rundzie turnieju w Madrycie Świątek czeka rywalizacja ze zwyciężczynią pojedynku Victoria Azarenka - Sara Sorribes Tormo. Dokładny plan gier na najbliższe dni zostanie zatwierdzony w piątkowe popołudnie.