Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 26.04.2024 15:01

Ogromny pech Magdy Linette. Sensacja była o włos

Magda Linette

Magda Linette rozegrała swoje drugie spotkanie w turnieju WTA w Madrycie. Polka przegrała z Aryną Sabalenką po dramaturgii w trzecim secie i odpadła z turnieju w Madrycie. Pojedynek trwał ponad dwie godziny i zakończył się wynikiem 6:4, 3:6, 6:3 na korzyść Białorusinki.

Starcie z Aryną Sabalenką

Magda Linette przystąpiła do rywalizacji z wiceliderką rankingu WTA i od samego początku było wiadomo, że starcie z Białorusinką będzie arcytrudne. Polka dobrze rozpoczęła pierwszy set i zdobyła pierwszy punkt, jednak Aryna Sabalenka po chwili pokazała swoją klasę.

Białorusinka zaczęła łapać swój rytm i zanotowała w tej partii cztery asy serwisowe. Linette próbowała dotrzymać jej kroku i stawiała opór atakom swojej rywalki. Sabalenka zdołała wyjść na prowadzenie w gemach i doprowadziła do stanu 6:4, czym zakończyła pierwszy set na swoją korzyść.

Znakomite wieści z kobiecego tenisa. Iga Świątek natychmiast zareagowała

Świetny drugi set w wykonaniu Polki

Linette nie poddała się i podjęła walkę w trakcie drugiej partii. Polka znowu zaczęła od wyjścia na prowadzenie i w pewnym momencie doprowadziła do stanu 4:1. Sabalenka była coraz bardziej sfrustrowana i popełniała błędy, które Linette bezlitośnie wykorzystywała.

32-latka nie oddała już prowadzenia do końca drugiego seta. Linette w fantastycznym stylu odpierała ataki Sabalenki i wygrała partię z Białorusinką 6:3. Do rozstrzygnięcia ekscytującej rywalizacji potrzebny był decydujący, trzeci set.

Dramaturgia w ostatniej partii

Magda Linette była w świetnej dyspozycji przez całe spotkanie, co udowodniła także w trzecim secie. Polka wspięła się na wyżyny swoich możliwości i toczyła równy bój z wyżej notowaną Sabalenką. Białorusinka wyszła na prowadzenie, jednak często się myliła i nie panowała nad swoimi emocjami. Linette realizowała swój plan i liczyła na odwrócenie losów tej rywalizacji.

Polka musiała gonić wynik i nie odpuszczała swojej rywalce. Przy stanie 3:4 dla Sabalenki, Poznanianka była blisko złapania kontaktu, jednak Białorusinka w fenomenalny sposób nadrobiła straty i zdobyła piąty punkt. Linette nie ukrywała swojej złości i rzuciła rakietą w kort. Sabalenka nie oddała już prowadzenia do końca meczu i zwyciężyła z Magdą Linette 6:3 po asie serwisowym. Niestety, Polka nie zdołała sprawić niespodzianki i zakończyła swój udział w turnieju w Madrycie.