Sport.Goniec.pl > Tenis > Chwile grozy z udziałem partnerki Świątek. Nagle padła na kort, dramatyczne sceny
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 26.04.2024 12:40

Bethanie Mattek-Sands

Bethanie Mattek-Sands bierze udział w rywalizacji deblowej w Madrycie. Doświadczona Amerykanka, która występowała kiedyś w zawodach w parach u boku Igi Świątek, doznała groźnie wyglądającego urazu w trakcie czwartkowego meczu. 39-latka potrzebowała pomocy medycznej.

Incydent z czwartkowej rywalizacji

Mattek-Sands przystąpiła do turnieju w Madrycie w duecie ze swoją rodaczką - Sofią Kenin. Amerykanki w pierwszym meczu zmierzyły się z parą: Ashlyn Krueger (USA) i Erin Routliffe (Nowa Zelandia). Deblowe starcie rozpoczęło się ze wskazaniem na duet Amerykanek, które wygrały pierwszy set 7:6.

W trakcie drugiej bardzo wyrównanej partii, doszło do nieprzyjemnego w skutkach incydentu z udziałem Mattek-Sands. Amerykanka została trafiona w głowę przez Erin Routliffe i padła na kort. Mecz został przerwany, a 39-latka długo się nie podnosiła, co zrelacjonował Jose Morgado.

Po trzech minutach wciąż jest w tym samym miejscu i schładza głowę - pisał portugalski dziennikarz

Znakomite wieści z kobiecego tenisa. Iga Świątek natychmiast zareagowała

Dokończenie meczu

Amerykance została udzielona pomoc medyczna i po kilku minutach stanęła na nogi. Ból jednak nie ustępował, a Bethanie Mattek-Sands nie ukrywała swojej irytacji. 39-latka skonsultowała się z trenerem i kontynuowała grę.

Od tamtej chwili nie patrzyła na drugą stronę siatki. Nie jest zadowolona - relacjonował Morgado

Po wznowieniu drugiego seta, Routliffe oraz Krueger doprowadziły do wyrównania stanu gry. Do rozstrzygnięcia całego meczu potrzebny był tie-break, który zakończył się na korzyść duetu Mattek-Sands/Kenin. Amerykanki pokonały swoje rywalki 7:6, 5:7, 11-9 i awansowały do kolejnej rundy.

Duet z Igą Świątek

Amerykanka jest znana polskim kibicom ze względu na grę w duecie z Igą Świątek. Obie panie dobrze dogadywały się na korcie, co spowodowało ich wspólny sukces i awans do finału Rolanda Garrosa w 2021 roku.

Bethanie Mattek-Sands ma na koncie kilka znaczących sukcesy w rywalizacji podwójnej. 39-letnia Amerykanka sięgnęła po pięć tytułów w zawodach wielkoszlemowych, a także zdobyła złoty medal olimpijski w grze mieszanej w Rio De Janeiro (2014).