Sport.Goniec.pl > Tenis > O której godzinie gra Hubert Hurkacz? Pierwszy mecz Polaka w Madrycie
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 26.04.2024 08:40

O której godzinie gra Hubert Hurkacz? Pierwszy mecz Polaka w Madrycie

Hubert Hurkacz
Fot. Wikimedia Commons/Keith Allison

Hubert Hurkacz rozpoczyna zmagania w turnieju rangi ATP 1000 w Madrycie. Polski tenisista przystąpi do rywalizacji w piątkowe popołudnie, a jego rywalem będzie Jack Draper. Znamy godzinę rozpoczęcia tego pojedynku.

Powrót do gry

Hubert Hurkacz ma za sobą występy w dwóch turniejach na kortach ziemnych. Polak triumfował w rywalizacji w ramach ATP 250 w portugalskim Estoril, natomiast zmagania w Monte Carlo zakończył w czwartej rundzie. Hurkacz odpadł po meczu z Casprem Ruudem (4:6, 2:6).

Po kilkunastu dniach przerwy 27-latek wraca do gry i przystępuje do rozgrywek w zawodach ATP 1000 w Madrycie. Polak był rozstawiony z numerem “8” i otrzymał wolny los w pierwszej rundzie, co zmusiło go do poczekania na swoją kolej.

Nie żyje zasłużony działacz tenisowy. Świat obiegła fatalna wiadomość

Pierwszy przeciwnik Hurkacza

Pierwszym przeciwnikiem Hurkacza będzie Jack Draper. Brytyjczyk będzie chciał wyrównać rachunki z Polakiem za porażkę podczas turnieju w Monte Carlo. Hurkacz pokonał go w pierwszej rundzie 6:4, 3:6, 7:6 i wyeliminował z zawodów. Wrocławianin może pochwalić się korzystnym bilansem w pojedynkach z Draperem. Hurkacz trzykrotnie zwyciężał w bezpośrednich starciach i tylko raz musiał uznać wyższość Brytyjczyka.

Draper ma za sobą pierwszy mecz w Madrycie, w którym zmierzył się z Thanasim Kokkinakisem. Brytyjczyk pokonał niżej notowanego rywala 6:3, 3:6, 7:5 i awansował do kolejnej rundy.

ZOBACZ TAKŻE: Awans Igi Świątek. Nie obyło się bez problemów

Godzina rozpoczęcia meczu

Pojedynek Hurkacza z Draperem zaplanowano na godzinę 14:00. Transmisja tego spotkania odbędzie się w Polsacie Sport 1. Czas rozpoczęcia rywalizacji może ulec zmianie, w zależności od pozostałych meczów, które poprzedzają pojedynek z udziałem Polaka.

Zanim Hubert Hurkacz pojawi się na korcie w Madrycie, kibice będą świadkami rywalizacji wśród kobiet. Najpierw, Rosjanka Anastazja Pawluczenkowa rozegra mecz z Australijką Darią Saville. Następnie dojdzie do starcia między Cristiną Bucsą (Hiszpania) a Darią Kasatkiną (Rosja).