Sport.Goniec.pl > Tenis > Afera w trakcie turnieju w Monte Carlo. Rywal Hurkacza nie wytrzymał
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 13.04.2024 14:09

Afera w trakcie turnieju w Monte Carlo. Rywal Hurkacza nie wytrzymał

Holger Rune w dyskusji z arbitrem

Do niecodziennych scen doszło w trakcie ćwierćfinałowego starcia między Jannikiem Sinnerem a Holgerem Rune. Duńczyk przegrał, a w trakcie gry miał wyraźne pretensje do arbitra i zwrócił mu uwagę. Emocje nie opadły nawet po zakończonym meczu, a Rune skwitował całe zajście poprzez wpis w mediach społecznościowych.

Ćwierćfinałowe starcie

Holger Rune przystąpił do rywalizacji w Monte Carlo z nadziejami, że będzie w stanie zmazać plamę po nieudanych występach w Australian Open, a także w zawodach w Miami i Rotterdamie.

Duńczyk poradził sobie w 1/8 finału z Grigorem Dimitrowem i pokonał go po pojedynku, który trwał około 3,5 godziny. Kolejnym przeciwnikiem w drodze do półfinału był Jannik Sinner. Włoch był faworytem w tym starciu i udowodnił to w starciu z Duńczykiem, które zakończyło się zwycięstwem 6:4, 7:6, 6:3 na korzyść Sinnera.

O której godzinie gra Iga Świątek? Gdzie oglądać Billie Jean King Cup?

Kontrowersje w trakcie spotkania

Ćwierćfinałowy mecz w Monte Carlo nie obył się bez kontrowersji. Pod koniec pierwszego seta, Rune zgłosił problem do arbitra i poprosił go o uciszenie fanów. Duńczyk argumentował swoją prośbę tym, że nie mógł się skupić.

Arbiter nie przychylił się do tej prośby i oznajmił tenisiście, że takie działanie nie jest możliwe. Duńczyk był wściekły i odpowiedział sędziemu, że to brak szacunku wobec jego osoby. Rune otrzymał również ostrzeżenie w trakcie drugiego seta.

Uciszanie ich jest brakiem szacunku - argumentował arbiter

Wiesz co to brak szacunku? Że nie są cicho, kiedy serwuję. Wezwij przełożonego - wściekał się Rune

Burza w mediach społecznościowych

Oficjalny profil ATP na portalu “X” zamieścił klip wideo związany z ćwierćfinałowym meczem z udziałem Sinnera i Rune. Post w mediach społecznościowych został podpisany, poprzez charakterystyczny zwrot “Niech moc będzie z tobą”, pochodzący z franczyzy Gwiezdnych Wojen i odnosił się do gry w wykonaniu włoskiego tenisisty.

Wpis z oficjalnego konta federacji ATP zezłościł Holgera Rune, który w zdecydowanych słowach przedstawił swoje zdanie na temat całej sytuacji, ale też organizacji turnieju.

Co to znaczy ATP? Nie chodzi mi o to, że nie zapewniliście mi najlepszych warunków do gry, gdyż rozegrałem dwa mecze w przeciągu 24 godzin i nie miałem czasu na regenerację. Ale sędzia główny popełnił fatalne błędy, które wpłynęły na mecz. Na dodatek udzielał niepoprawnych ostrzeżeń. Niech moc będzie z wami. Jezu Chryste - napisał Duńczyk