Sport.Goniec.pl > Tenis > Hubert Hurkacz zgarnął fortunę. Tyle zarobił za triumf w Estoril
Karol Osiński
Karol Osiński 07.04.2024 21:00

Hubert Hurkacz zgarnął fortunę. Tyle zarobił za triumf w Estoril

Hubert Hurkacz
Fot. screen/Polsat Sport Extra

Hubert Hurkacz zwyciężył swój pierwszy w karierze turniej na mączce. Triumf w Estoril to dobry prognostyk przed zbliżającymi się zawodami w Monte Carlo, a przede wszystkim Rolandem Garrosem, który odbędzie się w maju. Dodatkowo Polak może cieszyć się z pokaźnego zastrzyku gotówki.

Hubert Hurkacz triumfatorem turnieju w Estoril

Po nieudanej przygodzie w Stanach Zjednoczonych Hubert Hurkacz z powodzeniem przeszedł turniej ATP 250 w portugalskim Estoril. Polak rozegrał tam cztery mecze, po drodze pokonując Brytyjczyka Jana Choinskiego, Hiszpana Pablo Llamasa Ruiza, Chilijczyka Cristiana Garina i Hiszpana Pablo Martineza.

Był to ósmy zwyciężony turniej w karierze 27-letniego wrocławianina i pierwszy na powierzchni ziemnej. Wejście z przytupem w turniej “mączkowy” doskonale zapowiada kolejne zawody, w których Polak weźmie udział. Może być jednak pewien, że poprzeczka zawieszona będzie znacznie wyżej.

Hubert Hurkacz zwycięzcą turnieju w Estoril. To jego ósmy tytuł w karierze

Hubert Hurkacz zgarnął majątek

Za sukcesem idą pieniądze, a na te Hubert Hurkacz nie może narzekać. Dzięki triumfowi w Estoril Polak zarobił 88 125 tys. dolarów, czyli w przeliczeniu na polską walutę ok. 349 tys. zł. Dodatkowo zapisze sobie 250 pkt do rankingu ATP. 

Zwycięstwo w Estoril pozwoliło wrocławianinowi na powrót na ósmą lokatę. Do siódmego Holgera Rune traci 130 pkt, jednak już wkrótce może to ulec zmianie. Wszystko będzie zależeć od przebiegu turnieju w Monte Carlo, który rusza już w poniedziałek 8 kwietnia.

ZOBACZ TEŻ: Szlagier Ekstraklasy na remis. Trudna sytuacja Legii Warszawa

Kiedy gra Hubert Hurkacz?

Najlepszy polski tenisista nie będzie miał wiele czasu na odpoczynek. Z Portugalii ruszy do Monte Carlo, by wziąć udział w turnieju ATP 1000 Masters. Jego pierwszy mecz zaplanowany został na wtorek 9 kwietnia o godz. 11:00

Przeciwnikiem Huberta Hurkacza będzie Brytyjczyk Jack Draper (ATP: 39). O wyniku oraz przebiegu spotkania dowiecie się ze strony sport.goniec.pl.