Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Skandaliczna oprawa kibiców Wisły Kraków. Zdjęcie obiega media
Karol Osiński 07.04.2024 17:16

Skandaliczna oprawa kibiców Wisły Kraków. Zdjęcie obiega media

Kibice Wisły Kraków

Wisła Kraków przegrała domowe spotkanie z Motorem Lublin 1:3 w ramach 26. kolejki Fortuna 1. Ligi. Wynik meczu nie był jedynym powodem, dla którego atmosfera wokół niego zrobiła się gorąca. Wszystko przez transparent, który wywiesili kibice Białej Gwiazdy. Kibice są oburzeni.

Kolejna wpadka ligowa Wisły Kraków

Forma drużyny Alberta Rude to w ostatnim czasie prawdziwa sinusoida. Choć zaledwie kilka dni temu cieszyli się z awansu do finału Pucharu Polski, pokonując Piast Gliwice 2:1, tak teraz nie mają powodów do radości. Mecz z Motorem Lublin miał być dla Wisły Kraków powrotem do ligowej serii zwycięstw, a stało się całkiem inaczej.

Od szóstej minuty gospodarze grali w osłabieniu po czerwonej kartce Bartosza Jarocha. Dziesięć minut później goście wyszli na prowadzenie i choć Biała Gwiazda odpowiedziała szybko, to w drugiej połowie nie mieli argumentów i stracili dwa gole, ostatecznie przegrywając mecz. Była to druga porażka ligowa z rzędu ekipy hiszpańskiego trenera

Nie żyje Franciszek Tokarski. 14-letni piłkarz w grudniu uległ poważnemu wypadkowi

Skandaliczny transparent kibiców Wisły Kraków

Kibice Wisły Kraków i Motoru Lublin nie darzą się sympatią, co dało się wyczuć w trakcie spotkania. Co prawda tych drugich zabrakło na stadionie przy ul. Reymonta w Krakowie, jednak gospodarze zadbali o gorącą atmosferę na trybunach.

Przed meczem ultrasi Wisły przygotowali oprawę, na której widać zamaskowanego mężczyznę w barwach Białej Gwiazdy, trzymającego w ręce siekierę. Łapie on za ramię koziołka ubranego w koszulkę Motoru Lublin (koziołek to symbol Lublina). Do tego pod rysunkiem widniał napis “Dziwne przygody koziołka matołka”.

W sieci rozpętała się burza, a kibice wymieniają się opiniami na temat zachowania ultrasów Wisły Kraków.

Wisła Kraków zawalczy o Puchar Polski i powrót do strefy barażowej

Porażka z Motorem Lublin oznacza, że zawodnicy Alberta Rude spadli na siódmą lokatę w tabeli Fortuna 1. Ligi. Do zajmującego szóste miejsce gwarantującego grę w barażach o awans do PKO BP Ekstraklasy GKS-u Tychy tracą jeden punkt i mają tyle samo rozegranych spotkań.

2 maja o godz. 16:00 Wisła Kraków zmierzy się z Pogonią Szczecin w ramach finału Pucharu Polski. Spotkanie zostanie rozegrane tradycyjnie na PGE Narodowym w Warszawie.