Sport.Goniec.pl > Tenis > Wielki sukces Kamila Majchrzaka. Nie dał szans rywalom
Karol Osiński
Karol Osiński 07.04.2024 16:16

Wielki sukces Kamila Majchrzaka. Nie dał szans rywalom

Kamil Majchrzak
Fot. Rex Features/East News

Kamil Majchrzak sięgnął po czwarty indywidualny triumf w tym sezonie. 28-latek zwyciężył turniej w rangi ITF 25 w egipskim Szarm el-Szejk. Dzięki temu Polak zgarnął solidną dawkę gotówki. Jeszcze dziś podobnym sukcesem będzie mógł pochwalić się Hubert Hurkacz. 

Kamil Majchrzak udowodnił swoją niewinność

Kamil Majchrzak przez długi czas walczył o udowodnienie swojej niewinności odnośnie zażywania niedozwolonych substancji. W ubiegłym roku testy antydopingowe polskiego tenisisty pokazały wynik pozytywny, przez co groziła mu wieloletnia dyskwalifikacja. 

Zawodnik odwołał się od pierwotnej decyzji władz światowego tenisa, a jego apelacja do International Tennis Integity Agency, złozona pod koniec 2023 roku, została rozpatrzona pozytywnie. 28-latek wrócił do gry zawodowej, rozpoczynając od najniższych szczebli. 

Robert Lewandowski jest niepewny przyszłości. Użył zaskakujących słów

Czwarty tytuł Kamila Majchrzaka w tym sezonie

Kamil Majchrzak pragnie odbudować swoją pozycję w świecie tenisa oraz nadszarpniętą reputację i dotychczas idzie mu to bardzo dobrze. W minionych miesiącach triumfował w trzech zawodach, notując m.in. serię 10. meczów bez porażki. Dopiero w stolicy Rwandy, Kigali został powstrzymany przez Marco Trungellitiego, grając w półfinale Challengera.

Następnie udał się do egipskiego Szarm el-Szejka, gdzie rozegrał turniej rangi ITF 25. Łączna pula nagród wynosiła tam 25 tys. dolarów, a Polak uchodził za faworyta do zwycięstwa i wywiązał się z oczekiwań kibiców. Bez większych problemów pokonał wszystkich rywali, wygrywając w finale z Karimem-Mohamedem Maamounem 6:3, 6:2.

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje Franciszek Tokarski. 14-letni piłkarz w grudniu uległ poważnemu wypadkowi

7 kwietnia dniem polskiego tenisa?

Wieść o zwycięstwie Kamila Majchrzaka w finale egipskiego turnieju nie musi być ostatnią dobrą informacją, jaką kibice otrzymają w niedzielę 7 kwietnia. W portugalskim Estoril trwa turniej rangi ATP 250, gdzie do finału dotarł Hubert Hurkacz (ATP: 10).

O godz. 16:30 czasu polskiego reprezentant Polski zmierzy się Hiszpanem Pedro Martinezem (ATP: 77) i jest zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Informację o wyniku oraz przebiegu pojedynku przeczytanie na stronie sport.goniec.pl.

Tagi: Tenis ziemny