Sport.Goniec.pl > Tenis > Sabalenka przemówiła po triumfie nad Linette. Powiedziała, co myśli o Polce
Karol Osiński 26.04.2024 21:23

Sabalenka przemówiła po triumfie nad Linette. Powiedziała, co myśli o Polce

Aryna Sabalenka

Magda Linette pokazała, że każda zawodniczka ze szczytu rankingu WTA powinna się z nią liczyć. Aryna Sabalenka wygrała pojedynek z Polką, jednak nie może powiedzieć, że zdominowała spotkanie. Tuż po nim Białorusinka nie szczędziła ciepłych słów Polce.

Aryna Sabalenka pokonała Magdę Linette

Od początku meczu pomiędzy Białorusinką a Polką dochodziło do wielu zaciętych wymian, w których nie było widać wyraźnej przewagi. Ta zarysowała się na korzyść światowej “dwójki” w trzecim gemie, kiedy zdołała przełamać Magdę Linette. Do samego końca pierwszego seta zawodniczki wygrywały swoje podania, co oznaczało, że 25-latka wygrała 6:4.

Inaczej sprawa ułożyła się w drugim secie. W czwartym gemie Białorusinka została przełamana do zera i przy stanie 4:1 była bliska ponownego oddania serwisu, lecz wyszła obronną ręką. Ostatecznie poznanianka wygrała 6:3, lecz w trzecim musiała uznać wyższość przeciwniczki, przegrywając 4:6

Nie żyje słynny skoczek narciarski. Był mistrzem olimpijskim

Aryna Sabalenka nie szczędziła ciepłych słów Magdzie Linette

Po meczu Aryna Sabalenka przyznała, że ostatnie miesiące nie są dla niej udane, jednak potrafiła docenić klasę Magdy Linette. Nie szczędziła jej pochwał za postawę w pojedynku.

Czuję, że obniżyłam trochę poziom w obrębie tej hipotetycznej "Wielkiej Trójki", w ostatnim miesiącu bardziej przypomina to "Wielką Dwójkę". Magda jest topową tenisistką, to był bardzo trudny mecz. Spotkania z nią nigdy nie są łatwe. Miałam dzisiaj wzloty i upadki, ale jestem zadowolona, że ostatecznie udało mi się awansować do kolejnej rundy - powiedziała Aryna Sabalenka.

Ile punktów Aryna Sabalenka traci do Igi Świątek?

Aryna Sabalenka nie ma w tej chwili możliwości prześcignięcia Igi Świątek w rankingu WTA. Białorusinka zgromadziła dotychczas 7848 punktów, co oznacza, że traci do Polki 2712 oczek

Magda Linette po udanym turnieju we francuskim Rouen awansowała o 12 pozycji w światowym zestawieniu. Obecnie zajmuje 48. miejsce, a na jej koncie znajduje się 1218 punktów.