Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Znamy nazwiska komentatorów na EURO 2024. Wielkie wyróżnienie dla Dariusza Szpakowskiego
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 17.04.2024 20:42

Znamy nazwiska komentatorów na EURO 2024. Wielkie wyróżnienie dla Dariusza Szpakowskiego

Dariusz Szpakowski
Fot. KAPiF

Niespełna dwa miesiące dzielą nas od inauguracji mistrzostw Europy w Niemczech. Trwa także odliczanie do pierwszego meczu reprezentacji Polski, która zmierzy się na początku z Holandią. Osoby planujące oglądanie spotkań przed telewizorem z pewnością chcą wiedzieć, czyje głosy będą mogli usłyszeć. 

Znamy pary komentatorów na EURO 2024. Nowy głos w TVP

Dyrektor TVP Sport Jakub Kwiatkowski ujawnił 7 par komentatorów na zbliżające się mistrzostwa Europy w Niemczech. Wśród nich są znane w Telewizji Polskiej nazwiska, ale obecni są również tacy, których głosów tam jeszcze nie słyszeliśmy.

  • Dariusz Szpakowski i Grzegorz Mielcarski;
  • Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow;
  • Mateusz Borek i Robert Podoliński;
  • Maciej Iwański i Radosław Gilewicz;
  • Sławomir Kwiatkowski i Marek Wasiluk;
  • Michał Zawacki i Kazimierz Węgrzyn;
  • Mateusz Święcicki i Wojciech Kowalewski.

Zaskoczenie budzić mogą dwa nazwiska. Grzegorz Mielcarski był jeszcze niedawno asystentem byłego selekcjonera reprezentacji Polski, Fernando Santosa. Wraca on do komentowania po 20 latach. 

Z kolei Mateusz Święcicki jest dobrze znany sportowym zapaleńcom, oglądającym ligę włoską w Eleven Sports. Dziennikarz został przez TVP Sport wypożyczony specjalnie na EURO 2024 w Niemczech. 

Zbigniew Boniek ocenił postawę Xaviego. "Co nerwy robią z człowieka" Zaskakujące doniesienia z polskiej ligi! Dusan Kuciak dołączy do Rakowa?

Wiadomo, kto skomentuje mecze Polaków w grupie. Dariusz Szpakowski doceniony

“Przegląd Sportowy” podał do wiadomości zestawienia komentatorów, którzy skomentują poszczególne mecze Polaków w fazie grupowej mistrzostw Europy. Spotkanie Polski z Holandią przypadnie parze Borek-Podoliński. Drugi mecz naszej kadry obsłużą Dariusz Szpakowski i Grzegorz Mielcarski, a trzeci - duet Laskowski-Żewłakow.

ZOBACZ: Arteta chwali konkurenta Kiwiora. “Kochamy go, dał nam wiele”

Wiadomo również, komu przypadną mecze otwarcia oraz finałowy. Inaugurujące turniej starcie Niemiec ze Szkocją skomentuje Mateusz Borek ze swoim kompanem. Natomiast finał przypadnie legendarnemu Szpakowskiemu, dla którego może to być piękne zwieńczenie całej komentatorskiej kariery.

Wielkie przygotowania do EURO

Niedawno dowiedzieliśmy się, że do grona ekspertów telewizyjnych na EURO dołączy były reprezentant Polski, Łukasz Piszczek. Piłkarz LKS-u Goczałkowice-Zdrój z pewnością będzie miał wiele ciekawego do przekazania, zważając na to, że ma on licencję trenera UEFA A. Ponadto zna on niemieckie boiska jak mało kto, po wielu latach gry dla Borussii Dortmund.