Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Zbigniew Boniek ocenił postawę Xaviego. "Co nerwy robią z człowieka"
Filip Wilkiewicz 17.04.2024 19:50

Zbigniew Boniek ocenił postawę Xaviego. "Co nerwy robią z człowieka"

Zbigniew Boniek

Wtorkowy wieczór zakończył się fatalnie dla FC Barcelony. “Duma Katalonii” przegrała 1:4 na własnym stadionie z PSG i odpadła z Ligi Mistrzów. Xavi Hernandez szalał przy linii bocznej, za co otrzymał czerwoną kartkę. Jego zachowanie i wypowiedzi po meczu ocenił były prezes PZPN — Zbigniew Boniek.

Czerwona kartka dla szkoleniowca

Piłkarze Barcelony świetnie rozpoczęli rewanżowe starcie z PSG i w 12 minucie wyszli na prowadzenie po golu Raphinhi. Nikt nie przypuszczał, że wszystko zacznie się sypać już po piętnastu minutach. W 29 minucie gry, Ronald Araujo zachował się nierozważnie i sfaulował Bradleya Barcola i w efekcie otrzymał czerwoną kartkę. Grająca w dziesięciu Barcelona miała problem z kontrolą gry i straciła prowadzenie w 40 minucie po golu Ousmane'a Dembele.

Po przerwie goście wzięli sprawy w swoje ręce i strzelili drugiego gola w 54 minucie, autorstwa Vitinhi. Gospodarze byli coraz bardziej zestresowani, a niepewność na boisku przerażała się w złość. W 61 minucie spotkania, arbiter podyktował rzut karny dla PSG. Zanim Kylian Mbappe podszedł do jedenastki, panowanie nad sobą stracił szkoleniowiec Barcy — Xavi Hernandez. Hiszpan kopnął baner przy linii bocznej i głośno komentował decyzje sędziego, za co został ukarany czerwoną kartką. Gospodarze musieli radzić sobie bez jednego zawodnika, ale też trenera.

Kibice mają już dość Roberta Lewandowskiego. Nie chcą, by dłużej był kapitanem, jasna deklaracja

Słowa Xaviego po meczu

Xavi nie ukrywał swojej złości po zakończonym spotkaniu. Hiszpański szkoleniowiec podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat pracy Istvana Kovacsa w trakcie pomeczowej konferencji. 44-letni szkoleniowiec zarzucił arbitrowi brak umiejętności nad prowadzeniem spotkania i stwierdził, że to właśnie przez rumuńskiego sędziego Barcelona odpadła z Ligi Mistrzów.

Szkoda, że nasza przygoda w Lidze Mistrzów skończyła się przez błąd sędziego. Powiedziałem arbitrowi, że był katastrofalny. I taka jest prawda. Nie ma sensu rozmawiać o samym meczu. Sędzia go zniszczył. Nie możemy milczeć. On zmienił ten mecz i całą rywalizację. To była katastrofa. To było bardzo dziwne sędziowanie. Specjalnie użyłem słowa "dziwne", by nie określić tego inaczej - wściekał się Xavi

Reakcja Zbigniewa Bońka

Zbigniew Boniek skomentował całą sytuację na swoim profilu w serwisie “X” (dawniej Twitter). Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zamieścił wpis, w którym ironicznie określił postawę hiszpańskiego szkoleniowca.

Co nerwy robią z człowieka! - napisał Boniek

Boniek nie poprzestał na jednym wpisie i ponownie zabrał głos po kilku godzinach. W kolejnej wiadomości 68-latek szerzej wypowiedział się na temat Xaviego i stwierdził, że Hiszpan nie miał racji w ocenie pracy arbitra głównego. Były prezes PZPN nie zawahał się także przypomnieć wstydliwej statystyki dla zespołu Blaugrany.

Zamiast krytykować sędziego (zero błędów), to tylko przypomnę, że FC Barcelona w poprzednich rozgrywkach nie przeszła fazy grupowej i teraz też pełno błędów… Sędzia to tylko tanie alibi - stwierdził