Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Zaskakujące doniesienia z polskiej ligi! Dusan Kuciak dołączy do Rakowa?
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 17.04.2024 19:10

Zaskakujące doniesienia z polskiej ligi! Dusan Kuciak dołączy do Rakowa?

Dusan Kuciak
Fot. East News/Pawel Jaskolka

W obliczu absencji dwóch bramkarzy pierwszej drużyny, Raków Częstochowa będzie chciał dokonać szybkiego transferu. Zdaniem Tomasza Włodarczyka z portalu “Meczyki” wybór padł na Dusana Kuciaka. To może być prawdziwa sensacja, biorąc pod uwagę fakt, że 38-letni bramkarz od roku nie zagrał w żadnym oficjalnym meczu.

Sensacyjne doniesienia

Zespół Rakowa Częstochowa znalazł się w poważnych tarapatach. Urazy odnieśli Vladan Kovacevic i Muhamed Sahinovic, a jedynym dostępnym golkiperem do gry pozostał 21-letni Kacper Bieszczad. Klub z Częstochowy został zmuszony do znalezienia tymczasowego bramkarza.

Informacje o zainteresowaniu Dusanem Kuciakem przekazał dziennikarz z portalu “Meczyki.pl” - Tomasz Włodarczyk. Zdaniem dziennikarza, działacze z Częstochowy wybrali słowackiego bramkarza jako idealnego kandydata do przeprowadzenia tzw. “transferu medycznego”.

Raków Częstochowa ma problem z kontuzjowanymi bramkarzami. I tu sensacja! Słyszę, że na zasadzie awaryjnego transferu medycznego ma zostać sprowadzony Dusan Kuciak! - napisał Włodarczyk

Mocna krytyka Roberta Lewandowskiego. Kibice nie zostawili na nim suchej nitki

Kwestia przepisów

Okienko transferowe jest zamknięte, jednak Raków będzie upoważniony do wykonania takiego ruchu. W sytuacji problemów z kontuzjami, PZPN wyciąga rękę do poszkodowanych klubów poprzez tzw. “transfer medyczny”. Przepis dotyczy tylko i wyłącznie bramkarzy, a jego treść jest dostępna w regulaminie rozgrywek (Uchwała nr VIII/124 z dnia 14 lipca 2015 roku, paragraf 27).

W czasie trwania całego sezonu rozgrywkowego – także poza okresami  – zmiana przynależności klubowej może nastąpić w następujących sytuacjach: gdy zmiana przynależności klubowej dotyczy zawodnika występującego na pozycji bramkarza w sytuacji kontuzji lub choroby potwierdzonej zaświadczeniem lekarskim, przynajmniej jednego bramkarza uprawnionego do gry w danej klasie rozgrywkowej. - czytamy

ZOBACZ TAKŻE: To mogła być prawdziwa sensacja! Adam Nawałka nie przyjął propozycji

Kariera Dusana Kuciaka w Polsce

Wybór Dusana Kuciaka może być zaskakujący, ponieważ słowacki bramkarz od roku nie grał w piłkę. Ostatnią drużyną, w której występował 38-latek była Lechia Gdańsk. Kuciak formalnie jest zawodnikiem klubu z Gdańska, jednak w sezonie 2023/2024 ani razu nie pojawił się w składzie biało-zielonych. Jego forma pozostaje zatem wielką niewiadomą.

Kuciak pojawił się w Polsce w 2011 roku, kiedy dołączył do Legii Warszawa. Słowak bronił dostępu do bramki Legii przez 5 lat, zanim zdecydował się na transfer do Hull City. Epizod Kuciaka w Anglii nie należał do udanych. Po roku spędzonym na wyspach Kuciak wrócił do polskiej ekstraklasy i dołączył do Lechii Gdańsk w 2017 roku. W ciągu sześciu lat 38-latek wystąpił w 209 oficjalnych spotkaniach.