Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Wojciech Szczęsny przeszedł operację. Żona pokazała, jak teraz wygląda
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 15.04.2024 12:27

Wojciech Szczęsny przeszedł operację. Żona pokazała, jak teraz wygląda

Wojciech Szczęsny
Fot. Fot. East News/Rex Features

Wojciech Szczęsny ucierpiał w derbowym starciu z Torino w ramach 32. kolejki Serie A. Polski bramkarz otrzymał nieprzyjemny cios łokciem w jednym z pojedynków powietrznych i doznał złamania kości nosowej. Potrzebna była operacja, którą Szczęsny przeszedł pomyślnie, a jego obecny stan zdrowia został uwieczniony na klipie wideo, który jego żona zamieściła w sieci.

Kontuzja w meczu z Torino

Derby Turynu zakończyły się bezbramkowym remisem, a kluczowymi momentami spotkania były wydarzenie niezwiązane z futbolem. W 87 minucie czerwoną kartkę za krytykowanie decyzji sędziego otrzymał szkoleniowiec zespołu Torino, Ivan Jurić.

Niedługo potem, Wojciech Szczęsny padł ofiarą nieprzyjemnej w skutkach sytuacji. Polak wyskoczył do górnej piłki i próbując interweniować, zderzył się z jednym z zawodników gospodarzy. Szczęsny został uderzony łokciem w nos i zalał się krwią. Mimo poważnego urazu, polski bramkarz dokończył to spotkanie.

Nowe wieści ws. kontuzji Wojciecha Szczęsnego. Klub wydał komunikat

Komunikat klubu i klip wideo

Uraz okazał się poważny i podjęto decyzję o przeprowadzeniu operacji. Szczęsny przeszedł zabieg nastawienia złamanej kości nosowej i po kilku godzinach opuścił szpital. Juventus udzielił informacji o stanie zdrowia bramkarza w oficjalnym komunikacie.

Wojciech Szczęsny przeszedł operację, mającą na celu nastawienie złamanej kości nosowej. Operacja, przeprowadzona przez dr. Libero Tubino w obecności lekarza klubowego Marco Freschiego w szpitalu Chivasso zakończyła się pełnym sukcesem. Zawodnik w ciągu najbliższych godzin zostanie zwolniony, a jego stan będzie codziennie monitorowany - czytamy

Szczęsny po wyjściu ze szpitala skupił się na odpoczynku i regeneracji, a kibice mogli ocenić stan jego zdrowia po obejrzeniu klipu wideo autorstwa jego żony. Marina Łuczenko-Szczęsna opublikowała film na swoim profilu na Instagramie, gdzie widać Wojciecha Szczęsnego ze specjalnym opatrunkiem na nosie.

Nowe wieści ws. kontuzji Wojciecha Szczęsnego. Klub wydał komunikat

Powrót do gry

Juventus rozegra kolejny mecz w piątek 19 kwietnia, a przeciwnikiem “Starej Damy” będzie Cagliari. Spotkanie odbędzie się na obiekcie Sardegna Arena, jednak nie ma pewności co do tego, kto będzie bronił dostępu do bramki “Juve”. Klub nie podjął decyzji co do powrotu do gry Wojciecha Szczęsnego, a jego stan zdrowia będzie obserwowany przez sztab medyczny.

W przypadku otrzymania zgody do gry Szczęsny będzie najprawdopodobniej zmuszony do występu w masce ochronnej. Takie procedury są normą we współczesnym futbolu, a z występów w specjalnym ochraniaczu słynie m.in. Kamil Grabara. Bramkarz FC Kopenhagi doznał złamania kości twarzy w meczu z Aalborg BK w lipcu 2022 roku i od tego czasu, za każdym razem pojawia się na boisku w masce ochronnej.