Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Historyczna chwila. Bayer Leverkusen mistrzem Niemiec po raz pierwszy
Filip Wilkiewicz 14.04.2024 21:02

Historyczna chwila. Bayer Leverkusen mistrzem Niemiec po raz pierwszy

Celebracja w Leverkusen

Niedziela 14 kwietnia zapisze się w historii jako jeden z najpiękniejszych momentów dla Bayeru Leverkusen i niemieckiej piłki. Podopieczni Xabiego Alonso zwyciężyli z Werderem Brema 5:0 i zdobyli tytuł mistrzów Niemiec na pięć kolejek przed końcem sezonu. “Aptekarze” sięgnęli po pierwsze trofeum Bundesligi w historii klubu.

Mecz z Werderem Brema

Piłkarze Bayeru Leverkusen podjęli na własnym stadionie Werder Brema w niedzielne popołudnie w ramach 29. kolejki Bundesligi. Przed rozpoczęciem spotkania, podopieczni Xabiego Alonso mieli na koncie 76 punktów i potrzebowali jedynie “trzech oczek”, aby zapewnić sobie tytuł mistrzowski na kilka kolejek przed zakończeniem sezonu.

Gospodarze byli pewni siebie i rozpoczęli strzelanie w 25. minucie, gdy rzut karny na gola zamienił Victor Boniface. Do przerwy, piłkarze z Leverkusen prowadzili 1:0, a worek z bramkami rozwiązał się w 60 minucie spotkania. Fenomenalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Granit Xhaka i podwyższył prowadzenie na 2:0. Po kilku minutach, na listę strzelców wpisał się Florian Wirtz. 20-letni pomocnik był bezlitosny dla defensywy gości i zaliczył kolejne trafienia w 83 i 90 minucie, kompletując hat trick i ustalając wynik spotkania na 5:0.

Nowe wieści ws. kontuzji Wojciecha Szczęsnego. Klub wydał komunikat

Historyczny moment dla klubu z Leverkusen

Kibice nie byli w stanie opanować swojej radości i po trafieniu na 5:0 wbiegli na murawę, aby celebrować zwycięstwo wspólnie z zawodnikami. Sędzia zakończył mecz, a zespół Bayeru Leverkusen oficjalnie został mistrzem Niemiec. Piłkarze utonęli w objęciach sympatyków klubu, którzy nie mogli powstrzymać swojej radości.

Dla klubu z Leverkusen był to niezwykły moment, ponieważ w swojej 120-letniej historii nigdy nie zdobyli tytułu mistrzów Niemiec. Xabi Alonso i jego podopieczni zapisali się na kartach historii niemieckiej piłki i przerwali dominację Bayernu Monachium. “Bawarczycy” wygrywali ligę za każdym razem od sezonu 2012/2013, ale teraz musieli uznać wyższość zawodników z Leverkusen, którzy całkowicie zdominowali Bundesligę.

Szansa na kolejne trofea

Bayer Leverkusen odniósł pierwszy sukces w tym sezonie, jednak nadal pozostaje w grze o kolejne trofea. Podopieczni Xabiego Alonso mają przed sobą drugi mecz ćwierćfinałowy Ligi Europy, gdzie ich przeciwnikami będzie West Ham United. W pierwszym spotkaniu, “Aptekarze” zwyciężyli 2:0 po trafieniach Jonasa Hoffmanna i Victora Boniface.

Oprócz LE, piłkarze z Leverkusen staną przed szansą na zgarnięcie kolejnego trofeum na krajowym podwórku. 25 maja Bayer zmierzy się z FC Kaiserslautern w finale DFB Pokal. W zespole z Kaiserslautern najprawdopodobniej wystąpi Tymoteusz Puchacz, który regularnie zbiera dobre recenzje.