Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Borussia Dortmund czekała na ten triumf od pięciu lat. Sensacyjny wynik
Filip Wilkiewicz 30.03.2024 22:39

Borussia Dortmund czekała na ten triumf od pięciu lat. Sensacyjny wynik

Borussia Dortmund

Sobotni Der Klassiker przyciągnął uwagę wszystkich kibiców piłkarskiej Bundesligi. Spotkanie między Bayernem a Borussią Dortmund nie zawiodło pod względem zastrzyku piłkarskich emocji, ale też i końcowego wyniku rywalizacji. Piłkarze z Dortmundu przerwali wstydliwą serię i pokonali Bawarczyków 2:0.

Pierwszy cios dla Bayernu

Bawarczycy rozpoczęli ten mecz z przewagą 10 punktów nad zawodnikami z Dortmundu. Przez ostatnie 5 lat, rywalizacja w ramach Der Klassikera, była mocno jednostronna i to Bayern zawsze wychodził z tych starć zwycięsko.

Piłkarze Borussi przystępowali do spotkania w osłabieniu z powodu kontuzji Marcela Sabitzera, ale utrata austriackiego pomocnika nie wpłynęła na ich nastawienie. Podopieczni Edina Terzicia ruszyli do ataku i szukali swoich szans na zdobycie pierwszego gola. W 10 minucie gry goście przeprowadzili szybki kontratak. Julian Brandt napędził akcję i zauważył wbiegającego w pole karne Karima Adeyemiego, który pokonał interweniującego Svena Ulreicha i otworzył wynik spotkania.

Fatalny występ SSC Napoli. Piotr Zieliński nie uratował kolegów

Dobicie rywali pod koniec spotkania

Piłkarze Bayernu rzucili się do odrabiania strat i przeprowadzili kilka obiecujących akcji. Najbliżej wyrównania był Harry Kane, który zmarnował kapitalną sytuację wypracowaną przez Joshue Kimmicha. Gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania do przerwy.

W drugiej połowie piłkarze Borussi zaczęli grać coraz lepiej i stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji, jednak żadna z akcji nie mogła zakończyć się kolejnym trafieniem. Zawodnicy Bayernu sprawiali wrażenie gorzej przygotowanych fizycznie i ospałych w swoich poczynaniach na boisku. Borussia z kolei zaczęła bronić korzystny wynik i wprowadziła taktykę opierającą się kontratakach. W 83 minucie goście zadali decydujący cios autorstwa Juliana Ryersona, który ustalił wynik spotkania na 0:2.

Przerwanie niekorzystnej serii

Borussia Dortmund odniosła swoje pierwsze zwycięstwo nad Bayernem od 10 listopada 2018 roku. Ponadto, piłkarze z Dortmundu przerwali fatalną serię 10 lat bez zwycięstwa na Allianz Arenie w Monachium. Borussia czekała na wygraną z Bayernem na wyjeździe od 12 kwietnia 2014 roku.

Po 27 kolejkach piłkarskiej Bundesligi Borussia znajduje się na 4 miejscu z dorobkiem 53 punktów. Podopieczni Edina Terzicia tracą do Bayernu 7 punktów. Bawarczycy są w tym momencie wiceliderem i mają aż 13 punktów straty do Bayeru Leverkusen. Podopieczni Xabiego Alonso to rewelacja tego sezonu i są na dobrej drodze do sięgnięcia po tytuł mistrzowski i przerwania dominacji zespołu z Monachium.