Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Fatalny występ SSC Napoli. Piotr Zieliński nie uratował kolegów
Filip Wilkiewicz 30.03.2024 19:05

Fatalny występ SSC Napoli. Piotr Zieliński nie uratował kolegów

Piotr Zieliński

W zeszłym sezonie Napoli wspięło się na wyżyny i sięgnęło po mistrzostwo Włoch po 33 latach. Po wspaniałej grze pozostały tylko wspomnienia, a kibice klubu z Neapolu musieli dzisiaj po raz kolejny zderzyć się z bolesną rzeczywistością. “Azzurri” przegrali 3:0 na własnym stadionie z drużyną Atalanty Bergamo. Piotr Zieliński pojawił się na boisku, ale był bezradny wobec swoich rywali.

Mecz z Atalantą

Piotr Zieliński rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, co jest dość częstą sytuacją w tym sezonie. Reprezentant Polski przyglądał się poczynaniom swoich kolegów, którzy fatalnie rozpoczęli spotkanie z rywalami z Bergamo. W 26 minucie bramkę dla gości zdobył Aleksey Miranchuk, natomiast na kilka sekund przed zejściem do szatni na przerwę, wynik na 0:2 podwyższył Gianluca Scamacca.

Zieliński pojawił się na boisku od początku drugiej części gry, zmieniając Hameda Traore. Polak był blisko wpisania się na listę strzelców w 55 minucie, kiedy oddał strzał na bramkę Marco Carnesecchiego. Piłka odbiła się od słupka i nie znalazła drogi do bramki. Piłkarze Napoli próbowali wrócić do gry i szukali kontaktowego trafienia, jednak to goście zadali decydujący cios. W 88 minucie Teun Koopmeiners umieścił piłkę w siatce i ustalił wynik spotkania na 0:3.

Już za moment Euro 2024. Wiadomo, kiedy Polacy wejdą do gry

Kariera Zielińskiego w Napoli

29-letni pomocnik jest często pomijany przez trenerów w obecnym sezonie. Wszystko z powodu transferu, do którego dojdzie po zakończeniu rozgrywek w czerwcu. Zieliński opuści Neapol, w którym spędził 8 lat swojego życia.

Polak trafił do SSC Napoli w 2016 roku. Mimo doniesień dotyczących przejścia do Liverpoolu, włodarze Empoli dogadali się z przedstawicielami klubu z Neapolu i sprzedali piłkarza za około 16 milionów euro. Zieliński zagrał do tej pory w 361 meczach w barwach Napoli, strzelając 65 goli i zaliczając 55 asyst. W rankingu wszechczasów Polak znajduje się na 7 miejscu wśród zawodników, którzy najwięcej razy wystąpili dla Napoli. Zieliński zdobył dla klubu Puchar Włoch (2019/2020), a także historyczne mistrzostwo kraju w sezonie 2022/2023.