Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Nowe wieści ws. kontuzji Wojciecha Szczęsnego. Klub wydał komunikat
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 14.04.2024 12:46

Nowe wieści ws. kontuzji Wojciecha Szczęsnego. Klub wydał komunikat

Wojciech Szczęsny
Fot. screen Eleven Sports

Wojciech Szczęsny we wczorajszym meczu z Torino doznał złamania nosa po starciu z jednym z rywali. Po spotkaniu Polaka przetransportowano do szpitala, gdzie miał zostać poddany zabiegowi. W tej sprawie komunikat wydał Juventus.

Trener potwierdził diagnozę. Zapowiedział szybkie działania

Po sobotnim spotkaniu na konferencji prasowej o Wojciechu Szczęsnym wypowiedział się trener Massimiliano Allegri. Włoski szkoleniowiec przyznał, że nos Polaka mógł ulec złamaniu. Zapowiedział także, że następnego dnia rano bramkarz przejdzie zabieg nastawienia kości.

Myślę, że ma złamany nos w dwóch miejscach i jutro rano (w niedzielę - przyp. red.) go nastawią

 

Marcin Gortat przerwał milczenie po śmierci ojca. Przejmujące słowa Tureckie media ostro o Sebastianie Szymańskim. Polak może być wściekły

Wojciech Szczęsny już po operacji. Jest komunikat klubu

Jak zapowiedział trener, tak się stało. W niedzielę rano Wojciech Szczęsny przeszedł operację nastawienia złamanej kości nosowej. Poinformowano o tym na oficjalnej stronie Juventusu. Zaznaczono także, że w ciągu najbliższych kilku godzin bramkarz będzie mógł opuścić szpital.

Wojciech Szczęsny przeszedł operację, mającą na celu nastawienie złamanej kości nosowej. Operacja, przeprowadzona przez dr. Libero Tubino w obecności lekarza klubowego Marco Freschiego w szpitalu Chivasso zakończyła się pełnym sukcesem. Zawodnik w ciągu najbliższych godzin zostanie zwolniony, a jego stan będzie codziennie monitorowany - brzmi oświadczenie klubu

ZOBACZ: Znany piłkarz rozstał się z żoną. Powód budzi zdumienie

Znaki zapytania dotyczące możliwej absencji

Póki co nie wiadomo, czy i jak długo będzie pauzował Wojciech Szczęsny. Jeżeli Polak będzie chciał wrócić do gry jak najszybciej, można się spodziewać obecności na jego twarzy maski ochraniającej nos. Z taką gra chociażby Kamil Grabara w Kopenhadze. 

Jeżeli jednak tempo leczenia nie będzie zadowalające, swoją szansę na grę otrzyma rezerwowy golkiper Mattia Perin