Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Wyjątkowe słowa Roberta Lewandowskiego o Idze Świątek. Wszystko tuż przed Euro 2024
Karol Osiński
Karol Osiński 06.06.2024 09:10

Wyjątkowe słowa Roberta Lewandowskiego o Idze Świątek. Wszystko tuż przed Euro 2024

Robert Lewandowski
Fot. screen/Kropka nad i

Robert Lewandowski był gościem Moniki Olejnik w programie “Kropka nad i”. W wywiadzie odpowiedział na pytania dotyczące m.in. nadchodzącego wielkimi krokami Euro 2024, Michała Probierza, czy relacji z kibicami FC Barcelony. Nie zabrakło również wątku Igi Świątek, o której kapitan reprezentacji Polski wypowiedział się krótko, ale klarownie.

Robert Lewandowski zdradził swoje emocje przed Euro 2024

Robert Lewandowski podejmie kolejną próbę poprowadzenia reprezentacji Polski na dużym turnieju. Euro 2024 rozpoczyna się 14 czerwca, a Biało-Czerwoni wybiegną na murawę dwa dni później. Ich rywalami będą Holendrzy, po czym będą musieli stawić czoła Austriakom (21 czerwca) oraz Francuzom (25 czerwca). 

“Lewy” w programie “Kropka nad i” zwrócił uwagę na kwestię, która jest bardzo ważna już na starcie turnieju.

Mamy szacunek, ale nie mamy strachu przed rywalem. Nie chcemy skupiać się na przeciwniku. Każdy mecz będzie ważny. Ale pierwsze spotkania budują pewność siebie. Ten turniej zaczyna się dla nas od pierwszej minuty - powiedział kapitan reprezentacji Polski.

Dramat Aryny Sabalenki, jest gorzej niż myślała. Iga Świątek może czuć się bezpiecznie

To jest wielkim marzeniem Roberta Lewandowskiego

W dalszej części wypowiedzi Robert Lewandowski przyznał, że mimo tego, iż Polacy wylosowali bardzo trudną grupę, nie dopuszcza do siebie myśli o zakończeniu rozgrywek w fazie grupowej. Jednocześnie pochwalił atmosferę panującą wewnątrz kadry.

Chcę pociągnąć reprezentację do sukcesu, chcę, byśmy zdobyli punkty. Grupa jest ciężka, ale ja wierzę w tę reprezentację. Czuję pozytywną moc. W tej reprezentacji jest chemia. Czekam na turniej z ekscytacją. Mam wewnętrzny spokój. Treningi wyglądają fajnie - dodawał.

Turniej w Niemczech ma dla niego wyjątkowe znaczenie. Określił go “sentymentalną podróżą”, ponieważ przez 12 lat występował na niemieckich boiskach. Monika Olejnik zapytała Roberta Lewandowskiego o jego wielkie marzenie piłkarskie. Odpowiedź nie była zaskakująca.

Wygranie czegoś z reprezentacją Polski byłoby świetne. Czy to jest możliwe, nie wiem - zaznaczył napastnik.

ZOBACZ TEŻ: Coco Gauff wybuchła śmiechem, gdy usłyszała pytanie o Igę Świątek. “To nic nie znaczy”

Robert Lewandowski ocenił Michała Probierza

Od 20 września 2023 roku selekcjonerem kadry Biało-Czerwonych jest Michał Probierz. Selekcjoner zaskarbił sobie sympatię reprezentantów, o czym wielokrotnie wspominali w wywiadach. Przyczynił się również do poprawy relacji wewnątrz grupy, co mocno wpłynęło na ich grę. Robert Lewandowski ocenił 51-latka jako doświadczonego trenera.

Wie, kiedy być wymagający. Przede wszystkim jest z nami szczery. Piłkarz zawsze traktuje to z szacunkiem - powiedział.

Jesienią 2022 roku “Lewy” podpisał kontrakt z FC Barceloną, której barwy reprezentuje do dziś. Kibice szybko przekonali się o jego umiejętnościach, co doceniają przy każdej możliwej okazji, a napastnik jest im za to bardzo wdzięczny.

Wsparcie kibiców jest fajne. Skandują moje nazwisko nie tylko wtedy, gdy strzelę gola. Na każdym meczu czuję ich wsparcie. Ta miłość jest i ja staram się ją odwzajemnić. Jestem w miejscu, w którym jestem szczęśliwy - dodał 35-latek w rozmowie z Moniką Olejnik.

W taki sposób Robert Lewandowski postrzega Igę Świątek

W rozmowie nie zabrakło również wątku Igi Świątek. Kapitan reprezentacji Polski często zestawiany jest z tenisową “jedynką” w plebiscytach na najlepszego sportowca roku w Polsce, dlatego obaj sportowcy często otrzymują pytania o siebie nawzajem. Robert Lewandowski ma o niej bardzo dobre zdanie.

Robi karierę, wygrywa kolejne turniej. Jeszcze wiele przed nią. Życzę jej jak najwięcej sukcesów - podkreślił.