Sport.Goniec.pl > Tenis > Dramat Aryny Sabalenki, jest gorzej niż myślała. Iga Świątek może czuć się bezpiecznie
Karol Osiński 06.06.2024 08:30

Aryna Sabalenka

Aryna Sabalenka sensacyjnie odpadła w ćwierćfinale Rolanda Garrosa po meczu z 17-letnią Mirrą Andriejewą. Porażka oznacza dla Białorusinki utratę pozycji wiceliderki światowego rankingu WTA. Jednocześnie przed Igą Świątek otworzyła się szansa na “złapanie dodatkowego oddechu” przed kolejnym turniejem Wielkiego Szlema. Mińszczanka zabrała głos po porażce.

Sensacyjna porażka Aryny Sabalenki w Roland Garros

Aryna Sabalenka była bezapelacyjną faworytką w spotkaniu z Mirrą Andriejewą. Młodociana Rosjanka uchodzi jednak za jedną z najbardziej nieprzewidywalnych zawodniczek w światowym zestawieniu, o czym ponownie przekonała publikę. Mecz rozpoczął się od dominacji Białorusinki, która już w drugim gemie przełamała rywalkę, lecz ta po chwili odwdzięczyła się tym samym. Do stanu 2:3 oglądaliśmy koncert przełamań, a w całym secie padło ich aż sześć i o wszystkim zadecydował tie-break, zakończony wynikiem 7-5 na korzyść mińszczanki.

Drugi set rozpoczął się bardzo podobnie do pierwszego, ponieważ już w pierwszym gemie Sabalenka przełamała przeciwniczkę, a chwilę później zrobiła to Andriejewa. Przy stanie 3:2 światowa “dwójka” znów przegrała własny serwis, żeby po chwili przełamać powrotnie 17-latkę. Rosjanka wyszła na prowadzenie 5:4 i choć podawała jej rywalka, to zdołała zamknąć seta na swoją korzyść.

O wszystkim musiał zatem zadecydować set numer trzy, w którym pierwsze cztery gemy padły łupem tenisistek serwujących. W następnym Mirra Andriejewa straciła podanie do zera, ale znów nie pozwoliła 26-latce z Mińska na dwugemową ucieczkę. W dalszej części seta zawodniczki wykorzystywały swoje podania i znów przy stanie 5:4 17-latka zdołała przełamać Arynę Sabalenkę, eliminując ją z rozgrywek Rolanda Garrosa.

Rozenek-Majdan skomentowała plotki o romansie Anny Lewandowskiej. "Zupełnie poważnie"

Aryna Sabalenka straciła pozycję wiceliderki rankingu WTA

Porażka Aryny Sabalenki oznacza, że po zakończeniu French Open utraci pozycję wiceliderki światowego zestawienia WTA na rzecz Amerykanki Coco Gauff. 19-letnia zawodniczka zmierzy się z Igą Świątek w półfinale rozgrywek i w przypadku zwycięstwa będzie miała 720 punktów przewagi nad Białorusinką. Z kolei, jak uda jej się wygrać całe zawody, mińszczanka utraci do niej aż 1420 “oczek”.

Jednocześnie klęska 26-latki przeciwko Mirrze Andriejewej otworzyła dodatkową szansę Idze Świątek. W przypadku potencjalnego zwycięstwa raszynianki nad Coco Gauff w najbliższym spotkaniu Polka zostanie liderką rankingu WTA nawet po zakończeniu Wimbledonu

Aryna Sabalenka wytłumaczyła się z porażki

Zwycięstwo Mirry Andriejewej nad Aryną Sabalenką oznacza, że Rosjanka została najmłodszą półfinalistką Wielkiego Szlema od 1997 roku. Tuż po meczu Aryna Sabalenka przekazała, że od dłuższego czasu walczy z chorobą, która wpłynęła na jej dyspozycję.

To był dla mnie trudny dzień pod względem fizycznym. Od kilku dni walczę z jakąś chorobą żołądkową, więc ten pojedynek był dla mnie wyzwaniem. Robiłam, co mogłam i próbowałam sobie z tym w jakiś sposób poradzić. Zawsze daję z siebie wszystko i walczę do końca - mówiła Białorusinka.