Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Thomas Thurnbichler odkrył karty przed konkursami w Zakopanem
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.01.2024 16:28

Thomas Thurnbichler odkrył karty przed konkursami w Zakopanem

Thomas Thurnbichler
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Bieżący sezon w Pucharze Świata nie jest zbyt udany dla polskich skoczków. Prawdziwym wybawieniem dla podopiecznych Thomasa Thurnbichlera miałby być zawody na polskiej ziemi. Niestety, ale “Biało-Czerwoni” w dalszym ciągu nie wskoczyli na optymalne obroty, co mocno irytuje rodzimych fanów. Opiekun kadry ogłosił kadrę na zmagania w Zakopanem. Decyzje austriackiego szkoleniowca mocno rozczarowały opinię publiczną. 

Thomas Thurnbichler walczy z kryzysem w polskiej kadrze skoczków

Sezon 2023/2024 nie rozpoczął się po myśli polskich skoczków, którzy od pierwszego konkursu mają widoczne problemy z oddawanymi próbami, a co niezwykle kluczowe, z regularnością. Niestety, ale zarówno liderzy naszej drużyny, jak i mniej doświadczeni zawodnicy nie mogą wskoczyć na optymalny poziom, co jest mocno irytujące dla polskich fanów. 

Idealnym momentem na przełamanie wydawały się konkursu Pucharu Świata zorganizowane na polskiej ziemi. Zarówno skoczkowie, członkowie sztabu, jak i oddani sympatycy po cichu liczyli, że od zawodów w Wiśle coś “ruszy” i możliwe będzie nawiązanie równej rywalizacji z czołowymi ekipami świata. Niestety, ale założenia zostały brutalnie zweryfikowane przez kiepską dyspozycję Kamila Stocha i spółki. 

W Wiśle najlepiej z naszych “orłów” zaprezentował się Piotr Żyła, który ostatecznie zajął dopiero 14. lokatę. Niestety, ale ze względu na fatalne warunki atmosferyczne środowe zawody w Szczyrku musiały zostać przerwane. 

Kibicom pozostała jedynie weekendowa rywalizacja w Zakopanem. Opiekun naszej drużyny narodowej ogłosił skład, który będzie miał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności. 

Wyjątkowe sceny w TVP Sport. Piotr Żyła dostał prezent

Thomas Thurnbichler ogłosił skład na zawody w Zakopanem

W czwartek 18 stycznia opinia publiczna dowiedziała się, kto będzie reprezentował nasz kraj w trakcie zawodów na skoczni w Zakopanem. Thomas Thurnbichler podjął decyzję, że kadra “Biało-Czerwonych” będzie składała się z następujących nazwisk. 

Uznanie w oczach austriackiego szkoleniowca znaleźli: Maciej Kot, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Andrzej Stękała, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła.

Thomas Thurnbichler ogłosił skład na konkurs w Zakopanem. Kibice są mocno rozczarowani

Co niezwykle interesujące, w trakcie zawodów na Wielkiej Krokwi polską kadrę będzie reprezentowało 8 zawodników. Warto podkreślić, że Polska z racji organizacji zawodów ma możliwość wystawieniu aż 9 skoczków. Kibice są zdzwieni, że opiekun “Biało-Czerwonych” nie wykorzystał pełnej puli. 

Wielu sympatyków kadry jasno wskazuje, że Thomas Thurnbichler mógł skorzystać z młodych skoczków, którzy nie mają szansy na regularne uczestnictwo w zawodach Pucharu Świata. 

- Żałosna decyzja, że nie ma pełnej kwoty - napisał jeden z internautów. 

- Nie można było dać poskakać jakiemuś Juroszkowi czy Habdasowi? - dodał kolejny.