Sport.Goniec.pl > Inne Sporty > Smutne urodziny Justyny Kowalczyk-Tekieli. Zamieściła w sieci poruszający wpis
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.01.2024 14:48

Smutne urodziny Justyny Kowalczyk-Tekieli. Zamieściła w sieci poruszający wpis

Justyna Kowalczyk
AGENCJA SE

Minione miesiące były dla Justyny Kowalczyk-Tekieli szczególnie wymagające. Wybitna multimedalistka olimpijska straciła ukochanego męża, Kacpra Tekielego, który zginął w trakcie wspinaczki w szwajcarskich Alpach. 19 stycznia była biegaczka obchodzi swoje 41 urodziny. Z tej okazji zamieściła w swoich mediach społecznościowych emocjonalny wpis, który niczym błyskawica obiegł całą sieć. Łzy same napływają do oczu.

Justyna Kowalczyk-Tekieli obchodzi 41 urodziny. Zamieściła w sieci wymowny wpis

Miniony 2023 rok był dla Justyny Kowalczyk-Tekieli szczególnie wymagający. Jedna z najlepszych biegaczek narciarskich w historii przeżyła rodzinną tragedią, tracąc jedną z najważniejszych osób w życiu. 

17 maja w szwajcarskich Alpach doszło do fatalnego wypadku, w wyniku którego swoje życie stracił doświadczony alpinista, a prywatnie mąż byłej biegaczki, Kacper Tekieli

Mężczyzna zginął krótko po zdobyciu wymagającego szczytu Jungfrau. Warto podkreślić, że jego celem było zdobycie wszystkich czterotysięczników znajdujących się w paśmie Alp. Niestety, ale majowa wyprawa okazała się dla niego tą ostatnią. 

Justyna Kowalczyk wspomina zmarłego męża. Nie była w stanie powstrzymać emocji

Wyjątkowe sceny w TVP Sport. Piotr Żyła dostał prezent

Justyna Kowalczyk-Tekieli mocno przeżyła śmierć męża. Obiecała mu jedno

Śmierć ukochanego była dla Justyny Kowalczyk-Tekieli prawdziwym ciosem. Była biegaczka narciarska przeżyła okres żałoby w wyjątkowy sposób, skupiając się na podróżowaniu wraz ze swoim synkiem Hugo. 

- Będziemy zwiedzać świat i zdobywać szczyty. Będziemy na każdą minutę zachłanni jak on. […] Przyznaję mu rację: życie jest za krótkie, by się pierdołami przejmować - mówiła w przemowie, którą w trakcie pogrzebu pożegnała ukochanego męża. 

Justyna Kowalczyk pół roku temu straciła męża. Pięć słów poruszyło fanów

Wybitna multimedalistka olimpijska, szczególnie dobrze czuła się w ukochanych górach, a zdjęciami z wypraw ochoczo dzieliła się za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. 

Justyna Kowalczyk obchodzi 41 urodziny. Była biegaczka narciarska zamieściła w sieci wymowny wpis

Justyna Kowalczyk-Tekieli przyszła na świat 19 stycznia 1983 w szpitalu powiatowym w Limanowej. Wybitna biegaczka w ten wyjątkowy dzień dodała za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych emocjonalny wpis, który w szczególny sposób rozczulił nie tylko jej sympatyków, ale zwykłych Polaków. 

Post okraszony zdjęciem multimedalistki w pewnym stopniu podsumowuje minione miesiące, podkreślając, że były one niezwykle intensywne i wymagające. 

- Czterdziestojednoletnia. Lubię ją. Płaczącą, śmiejącą się, tęskniącą, bijącą rekordy, nie mającą chęci wstać z łóżka, silną, zdystansowaną, bezkompromisową. Prawdziwą. Zaimponowała mi w minionych miesiącach. Pierwszy raz w życiu - przekazała za pośrednictwem swojego Facebooka.