Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Tragiczny wypadek na Mazowszu. Nie żyje Mariusz Ostaszewski
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.01.2024 11:37

Tragiczny wypadek na Mazowszu. Nie żyje Mariusz Ostaszewski

Wypadek na trasie nr 630
Facebook / OSP Jabłonna

W czwartek 18 stycznia w jednej z mazowieckich miejscowości doszło do tragicznego wypadku. Tuż przed godziną 15. samochód osobowy marki Audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Kierowca osobówki został niezwłocznie przewieziony do najbliższej placówki medycznej, jednak jego życia nie udało się uratować. Wiadomo, że ofiara to wiceprezes lokalnego klubu sportowego Wisła Jabłonna Mariusz Ostaszewski. 

Tragiczny wypadek na Mazowszu. Z osobowego audi zostały strzępy

Do przerażającego wypadku doszło w czwartek 18 stycznia na jednej z tras pod Legionowem (woj. mazowieckie). Na drodze numer 630 pomiędzy Jabłonną, a Nowym Dworem Mazowieckim osobowe audi czołowo zderzyło się z samochodem ciężarowym. 

Siła uderzenia była ogromna, o czym w dobitny sposób świadczy fakt, że oba pojazdy wypadły z drogi. Osobowe audi zostało praktycznie zmiażdżone, a w jego wnętrzu znajdował się zakleszczony mężczyzna, który doznał licznych obrażeń. 

Na miejscu bardzo szybko pojawiły się służby ratunkowe, które przystąpiły do niezbędnych działań, mających na celu wydostanie poszkodowanego z wraku samochodu. Strażacy byli zmuszeni wykorzystać narzędzia hydrauliczne. 

Poszkodowany kierowca został przekazany ekipie pogotowia ratunkowego i przetransportowany do najbliższego szpitala. Niestety, ale w piątkowy poranek Polskę obiegła smutna informacja, że pomimo wysiłków lekarzy, jego życia nie udało się uratować. Z kolei kierowcy samochodu ciężarowego nic poważniejszego się nie stało. 

Poruszający apel reprezentanta Polski. Zwrócił się do kibiców

Tragiczny wypadek na Mazowszu. Kierowca audi zjechał na przeciwległy pas ruchu

Lokalna policja otrzymała zgłoszenie o wypadku w czwartek 18 stycznia tuż przed godziną 15. Mundurowi szybko przystąpili do odpowiednich działań, chcąc wyjaśnić wszelkie okoliczności tragicznego zdarzenia. 

Żałoba w polskim sporcie. Nie żyje były selekcjoner reprezentacji

Ze wstępnych ustaleń miejscowych funkcjonariuszy wynika, że 48-letni kierujący audi z niewyjaśnionych przyczyn zmienił pas ruchu, a następnie wjechał wprost pod samochód ciężarowy. Mundurowi podkreślają, że w momencie zdarzenia, kierowca TIR-a był trzeźwy. 

Tragiczny wypadek na Mazowszu. Nie żyje prezes klubu Sportowego Wisła Jabłonna

W piątek sportową Polskę obiegła smutna informacja o śmierci kierowcy audi, którym okazał się wiceprezes klubu sportowego Wisła Jabłonna, Mariusz Ostaszewski.

Nie żyje mistrz świata w skoku o tyczce. Sportowiec zmarł w wieku 29 lat

O jego śmierci poinformowali przedstawiciele klubu, wyrażając ogromny ból z powodu straty, publikując emocjonalny wpis za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

- Z wielką przykrością i pogrążeni w żałobie zawiadamiamy o tragicznej śmierci wiceprezesa Klubu Sportowego Wisła Jabłonna, jednego z współzałożycieli Klubu, a także koordynatora Akademii Wisły ś.p. Mariusza Ostaszewskiego - można przeczytać w oficjalnym komunikacie. 

Wspomniano również, że zmarły Mariusz Ostaszewski był jednym ze współzałożycieli klubu, a także wieloletnim członkiem zarządu. 

- Bardzo lubiany przez młodych zawodników. Piłka nożna była jego pasją, której poświęcał wiele czasu. Wspaniały organizator i kolega. Miał jeszcze wiele pomysłów do zrealizowania…. Niestety widocznie gdzieś indziej był bardziej potrzebny. Pozostanie na zawsze w naszej pamięci. Spoczywaj w spokoju - pożegnano zmarłego na oficjalnym profilu klubu.