Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > PZPN zdecydował ws. kibiców Wisły Kraków. Kluczowe wieści
Karol Osiński
Karol Osiński 10.04.2024 14:49

PZPN zdecydował ws. kibiców Wisły Kraków. Kluczowe wieści

Kibice Wisły Kraków
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

PZPN wydał komunikat ws. decyzji o dopuszczeniu kibiców Wisły Kraków na finałowy mecz Pucharu Polski. Przedstawiciele Białej Gwiazdy wystosowali wniosek do najwyższego organu piłkarskiego w Polsce o zawieszenie kary dla fanów na to spotkanie. Wiemy już, czy zobaczymy ich na PGE Narodowym.

PZPN dopuścił kibiców Wisły Kraków na finał Pucharu Polski

Polski Związek Piłki Nożnej przychylił się do wniosku Wisły Kraków o dopuszczenie ich kibiców na finałowy mecz Pucharu Polski przeciwko Pogoni Szczecin. Na oficjalnej stronie internetowej PZPN pojawił się komunikat o treści:

W środę, 10 kwietnia 2024 roku odbyło się posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej PZPN. Po rozpoznaniu wniosku Rzecznika Ochrony Prawa Związkowego PZPN o zawieszenie kary dyscyplinarnej zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców, orzeczonej w stosunku do Klubu TS Wisła SA 22 listopada 2022 r. w wymiarze 3 meczów, a nadto po zapoznaniu się ze stanowiskiem Komisji ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich PZPN i pismem Klubu TS Wisła Kraków S.A., postanowiła:- przychylić się do wniosku Rzecznika Ochrony Prawa Związkowego PZPN i zawiesić wykonanie wyżej wymienionej kary na okres próby wynoszący 3 (trzy) lata - czytamy.

Hiszpanie wytknęli czuły punkt "Lewego". Spróbuje wyrównać rachunki

Za co kibice Wisły Kraków odbywają karę?

Komisja Dyscyplinarna PZPN zakazała kibicom Białej Gwiazdy uczestniczenia w wyjazdowych spotkaniach za naruszanie zasad bezpieczeństwa na stadionach. Dokładnie 9 listopada 2022 roku ultrasi Wisły Kraków pojechali na Arenę Lublin, gdzie odbywał się mecz 1/8 finału Pucharu Polski pomiędzy krakowskim zespołem a tamtejszym Motorem. 

Gospodarze zwyciężyli 1:0, ale w pewnym momencie kibice gości odpalili środki pirotechniczne, a na murawę poleciało kilkanaście rac, wywołując zagrożenie pożarowe. 

ZOBACZ TEŻ: Ważna decyzja ws. kadry Polek. Są zaskoczenia i powroty
 

Kiedy mecz Wisła Kraków - Pogoń Szczecin?

Spotkanie finałowe Pucharu Polski pomiędzy Wisłą Kraków a Pogonią Szczecin odbędzie się 2 maja o godz. 16:00 na PGE Narodowym. Do tej pory krakowska drużyna rozegra cztery spotkania ligowe, a szczecińska trzy. Za faworyta uchodzi zachodniopomorska ekipa, na co duży wpływ ma fakt, że występuje o poziom ligowy wyżej.