Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Legia Warszawa ma nowego trenera. To już oficjalnie
Karol Osiński
Karol Osiński 10.04.2024 10:19

Legia Warszawa ma nowego trenera. To już oficjalnie

Goncalo Feio
Fot. screen YouTube@Canal+Sport

Legia Warszawa zaprezentowała nowego trenera. Następcą Kosty Runjaicia został Portugalczyk Goncalo Feio. Szkoleniowiec został zaprezentowany podczas konferencji prasowej.

Goncalo Feio nowym trenerem Legii Warszawa

Goncalo Feio został oficjalnie zaprezentowany nowym trenerem Legii Warszawa. Władze Wojskowych podziękowały Koście Runjaiciowi za wszystkie dokonania podczas swojej pracy przy ul. Łazienkowskiej 3 w Warszawie.

Widzicie nowego trenera i to jest efekt nie spontanicznej decyzji, a głęboko przemyślanej. Zarząd był do niej przygotowany wcześniej, natomiast dwa dni temu moja decyzja została zaakceptowana i od dziś trenerem pierwszego zespołu jest Goncalo Feio - powiedział Jacek Zieliński, dyrektor sportowy Legii Warszawa.

Trener Legii zwolniony. Wymowne słowa Zbigniewa Bońka

Pierwsze chwile Goncalo Feio w Legii Warszawa

Zaraz po dyrektorze sportowym głos zabrał nowy szkoleniowiec. Podziękował za zaufanie, jakim go obdarzono oraz zapewnił, że będzie pracować po to, by klub się rozwijał i osiągał jak najlepsze wyniki.

Dziś spotkałem ludzi, których nie widziałem wiele lat, ale też takich, z którymi spędziłem moje pierwsze pięć lat w Polsce. Objąłem funkcję pierwszego trenera, do której przygotowywałem się od początku pracy jako trener. Chcę podziękować prezesowi Dariuszowi Mioduskiemu i całemu zarządowi za zaufanie, jakim mnie obdarzono. Dziękuję klubowi, instytucji, którzy podczas mojej absencji w Legii przyczynili się do mojego rozwoju trenerskiego - powiedział Goncalo Feio.

ZOBACZ TEŻ: Nowe wieści ws. trenera Rakowa. Jest oświadczenie właściciela klubu

"Moja historia może być inspiracją dla młodych trenerów"

W dalszej części wypowiedzi nowy trener Legii wspomniał trudniejsze chwile swojej kariery oraz popełnione błędy. Wierzy, że dzięki miejscu, w którym się znalazł, będzie mógł to naprawić.

Popełniłem wiele błędów, których już nie naprawię i Zdaję sobie sprawę, że obejmując to stanowisko, muszę dawać przykład. Moja historia może być inspiracją dla młodych trenerów, że ciężką pracą można dojść tu, gdzie jestem teraz ja. Czyny znaczą więcej niż słowa. Teraz mogę mówić różne rzeczy o przyszłości, ale najważniejsze będzie moje zachowanie jako człowiek. Nie ma lepszego stanowiska niż bycie trenerem Legii, by udowodnić, że ludzie potrafią się zmieniać i uczyć się na błędach - dodał Portugalczyk.