Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Nowe wieści ws. trenera Rakowa. Jest oświadczenie właściciela klubu
Bartosz Nawrocki
Bartosz Nawrocki 09.04.2024 17:02

Nowe wieści ws. trenera Rakowa. Jest oświadczenie właściciela klubu

Dawid Szwarga
Fot. East News/MACIEK SKOWRONEK/AFP

Raków Częstochowa nie może zaliczyć ostatnich meczów do udanych. Od trzech spotkań nie potrafili wygrać, a punkty gubili nawet z klubami z dwóch ostatnich miejsc w Ekstraklasie. To wywołało dyskusję na temat przyszłości Dawida Szwargi w częstochowskim zespole. Teraz jednak oficjalną decyzję podjął właściciel Michał Świerczewski.

Pogłoski o powrocie Marka Papszuna

Całkiem niedawno Janusz Basałaj w programie “Meczyków” podzielił się informacjami, które pozyskał od osoby “dobrze poinformowanej w polskiej piłce”. Według tych doniesień istniała duża szansa na to, by Marek Papszun ponownie objął stery w Rakowie. Szanse na powrót charyzmatycznego trenera były tym większe, że wcześniej swój wpis na platformie X opublikował właściciel drużyny, Michał Świerczewski. Zapowiedział on podjęcie decyzji i działań, które miałyby zostać wprowadzone, aby poprawić wyniki sportowe klubu. Te miały zapaść na początku następnego tygodnia.

Kiwior w pierwszym składzie na Bayern? Angielskie media alarmują przed Ligą Mistrzów Szlagier Ekstraklasy na remis. Trudna sytuacja Legii Warszawa

Oświadczenie Michała Świerczewskiego. Dawid Szwarga obdarzony zaufaniem właściciela

Nastał więc nowy tydzień. Zgodnie z zapowiedziami i oczekiwaniami kibiców, jest również decyzja właściciela Rakowa Częstochowa w sprawie przyszłości Dawida Szwargi. Ta jest dobra dla aktualnego trenera mistrzów Polski, ponieważ Świerczewski dalej ufa szkoleniowcowi i nie postanowił zwolnić go ze stanowiska. Tym samym, Marek Papszun w najbliższym czasie na pewno nie wróci do trenowania Rakowa. Właściciel w swoim wpisie na X podkreślił również, że winnymi obecnej sytuacji w klubie są nie tylko sztab i zarząd, ale również piłkarze.

Niedawno skończyliśmy spotkanie ze sztabem szkoleniowym i zawodnikami. Poinformowaliśmy wszystkich, że dalej będziemy inwestować w rozwój Dawida Szwargi jako pierwszego trenera. Przekazaliśmy również, że winę za sytuację w której się znaleźliśmy, ponosi nie tylko sztab i zarząd, ale również piłkarze i oczekujemy od wszystkich 100% zaangażowania w jej naprawę

ZOBACZ: Skandaliczna oprawa kibiców Wisły Kraków. Zdjęcie obiega media

Walka o europejskie puchary

Raków Częstochowa rozegra najbliższy mecz u siebie z Legią Warszawa. Będzie to debiut nowego szkoleniowca stołecznego klubu, Goncalo Feio. Do końca sezonu pozostało 7 kolejek, a mistrz z Częstochowy zajmuje obecnie 4. miejsce w lidze. Muszą oni zatem gonić rywali, jeśli chcą zagrać w eliminacjach do przyszłorocznej edycji europejskich pucharów.