Sport.Goniec.pl > Siatkówka > Ważna decyzja ws. kadry Polek. Są zaskoczenia i powroty
Karol Osiński
Karol Osiński 10.04.2024 12:39

Ważna decyzja ws. kadry Polek. Są zaskoczenia i powroty

Stefano Lavarini
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Stefano Lavarini podał nazwiska 30 siatkarek, które znalazły się w szerokiej kadrze na rozgrywki Ligi Narodów, a jednocześnie cały sezon olimpijski. Jest kilka zaskoczeń oraz powrotów do reprezentacji.

Polskie siatkarki szykują się do igrzysk olimpijskich w Paryżu

Za niespełna miesiąc, a dokładnie 14 maja polskie siatkarki rozegrają pierwszy mecz w ramach Ligi Narodów. Ich przeciwniczkami będą Włoszki, z którymi też zagrały ostatni pojedynek w zeszłorocznych kwalifikacjach olimpijskich. Padł wówczas wynik 3:1 dla Polek. Stefano Lavarini podjął decyzję o powołaniach dokładnie 108 dni przed rozpoczęciem igrzysk w Paryżu.

Obecnie każda z powołanych zawodniczek kontynuuje pracę w swoich klubach, a włoski szkoleniowiec ma przed sobą selekcję, która wyłoni wąską kadrę na wspomniane zawody i sezon olimpijski. 

Legia Warszawa ma nowego trenera. To już oficjalnie

Stefano Lavarini podał szeroką kadrę polskich siatkarek na Ligę Narodów i sezon olimpijski

Na liście znalazło się 30 zawodniczek, które powalczą o wyjazd na pierwsze zgrupowanie. 16 kwietnia podany skład zostanie zgłoszony do Międzynarodowej Federacji Siatkówki. Wybory Stefano Lavariniego prezentują się następująco:

  • atakujące: Monika Gałkowska, Aleksandra Rasińska, Malwina Smarzek, Magdalena Stysiak
  • rozgrywające: Julia Bińczycka, Marlena Kowalewska, Julia Nowicka, Katarzyna Wenerska, Joanna Wołosz
  • środkowe: Klaudia Alagierska-Szczepaniak, Weronika Centka, Aleksandra Gryka, Magdalena Jurczyk, Agnieszka Korneluk, Joanna Pacak, Dominika Pierzchała, Kamila Witkowska
  • przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Paulina Damaske, Aleksandra Dudek, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Martyna Łukasik, Natalia Mędrzyk, Julita Piasecka, Olivia Różański
  • libero: Justyna Łysiak, Paulina Maj-Erwardt, Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska

ZOBACZ TEŻ: Grad goli w Lidze Mistrzów. Real Madryt zremisował z Manchesterem City

Kiedy grają polskie siatkarki?

Polskie siatkarki przejdą pierwszy sprawdzian 9 maja podczas sparingu z Holenderkami na hali w Bielsku-Białej. Zagrają z nimi dwa spotkania towarzyskie, a drugie odbędzie się dzień później. 

Następnie zawalczą o pierwsze punkty w Lidze Narodów FIVB podczas wcześniej wspomnianego pojedynku z Włoszkami. Do 19 maja zagrają również odpowiednio z: Francuzkami, Holenderkami i Japonkami. Pierwsze mecze fazy zasadniczej zostaną rozegrane w tureckiej Antalyi.