Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Puchar Świata w skokach. Jest decyzja ws. liczby konkursów
Filip Wilkiewicz
Filip Wilkiewicz 13.04.2024 15:34

Puchar Świata w skokach. Jest decyzja ws. liczby konkursów

Aleksander Zniszczoł
Fot. East News/ Andrzej Iwanczuk

Trwają przygotowania do rozpoczęcia kolejnego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Podczas zebrania podkomisji skoków FIS w Pradze podjęto wstępne decyzje dotyczące ilości konkursów. Zawodnicy mają wziąć udział w 37 konkursach.

Wstępne decyzje

Projekt dotyczący nowego sezonu zakłada, iż w jego skład wejdzie 37 konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich mężczyzn. W trakcie zebrania podkomisji FIS w Pradze zaproponowano, aby zorganizować 30 konkursów indywidualnych, trzy zmagania w duetach, dwa konkursy drużynowe i dwa miksty.

Aby plan został oficjalnie potwierdzony, należy poczekać aż do 8 maja. Na ten dzień zaplanowano kolejne posiedzenie komisji ds. skoków narciarskich w Portoroz. Wszystko wskazuje na to, że zatwierdzenie wstępnie ustalonego pomysłu jest jedynie formalnością.

Były trener polskich skoczków rezygnuje. Sensacyjne doniesienia z Niemiec

Harmonogram nowego sezonu

Jak podaje TVP Sport, nowy sezon ma rozpocząć się w dniach 22-24 listopada, a pierwszym przystankiem zmagań w Pucharze Świata będzie Lillehamer. Skoczkowie będą rywalizować ze sobą do czasu przerwy świątecznej (22-28 grudnia) i tradycyjnie, wrócą po krótkiej pauzie, aby wziąć udział w Turnieju Czterech Skoczni (29 grudnia - 6 stycznia).

Po TCS skoczkowie skupią się już tylko na Pucharze Świata. W weekend 11-12 stycznia, zawody mają odbyć się w Predazzo, a tydzień później w Zakopanem. Ostatni weekend rywalizacji w PŚ zaplanowano na 28-30 marca. Zmagania zakończą się w Planicy i to właśnie tam odbędzie się finał dla najlepszej “30” klasyfikacji generalnej.

ZOBACZ TAKŻE: Były trener polskich skoczków rezygnuje. Sensacyjne doniesienia z Niemiec

Polacy przed nowym sezonem

Polscy skoczkowie nie będą miło wspominać sezonu 2023/2024. Reprezentanci Polski regularnie zawodzili i prezentowali się poniżej oczekiwań. Gorsza forma została zauważona nie tylko przez kibiców i dziennikarzy, ale też działaczy PZN i samych zawodników.

Mimo słabego sezonu i przeciętnych wyników indywidualnych, Adam Małysz patrzy z optymizmem na przyszłość. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego podkreślił w rozmowie z TVP Sport, że wspólnie z zawodnikami wyciągnął wnioski i szykuje się na kolejny sezon, w którym zdaniem Małysza, może być już tylko lepiej.

Teraz nie było kolorowo, ale wyciągnęliśmy z ostatnich miesięcy dużo nauki. Doświadczenie zdobyli nie tylko działacze, ale też sportowcy. Nie zawsze się wygrywa. Sezon nie należał do dobrych - ocenił Małysz

 Polacy mają duże ambicje. Za rok czekają nas mistrzostwa świata. Nastawiamy się na medale. Każdy ich chce. Nawet, gdy bywały gorsze momenty walczyliśmy o podium najważniejszych imprez - zapewnił były skoczek