Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Nietypowa prośba chłopca do Wojciecha Szczęsnego. Nie ukrywał dużego zdziwienia
Karol Osiński
Karol Osiński 12.06.2024 13:35

Nietypowa prośba chłopca do Wojciecha Szczęsnego. Nie ukrywał dużego zdziwienia

Wojciech Szczęsny (chłopiec)
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER; screen YouTube@Łączy Nas Piłka

Na oficjalnym kanale YouTube serwisu “Łączy Nas Piłka” pojawiło się nowe wideo, na którym ukazano kulisy meczu Polaków przeciwko Turcji. Na jednym z ujęć pokazano, jak Wojciech Szczęsny podpisuje koszulki oraz gadżety dzieciom, które wyprowadzały polskich piłkarzy na murawę. W tym momencie jeden z chłopców wystosował do golkipera bardzo dziwną prośbę. Na twarzy “Szczeny” pojawiło się wyraźne zdziwienie.

Kulisy meczu Polaków przeciwko Turcji

Wideo podsumowujące przygotowania oraz to, co się działo po meczu z Turcją, pojawiło się na YouTube w nocy z 11 na 12 czerwca. Przedstawiono na nim, w jaki sposób Polacy trenowali przed spotkaniem oraz zamieszczono kilka zabawnych momentów, które jedynie udowodniły dobrą atmosferę, która panuje w szatni Biało-Czerwonych.

Jednocześnie dowiedzieliśmy się, co działo się w trakcie przerwy meczu przeciwko Turkom oraz tuż po nim. Michał Probierz wystosował wówczas przemowę do swoich piłkarzy, uświadamiając ich, jak wielkim charakterem wykazali się w końcówce spotkania mimo wyraźnych problemów. Jednak nie to okazało się największym hitem opublikowanego wideo.

Cały świat mówi o tym, co Probierz "zrobił" podczas meczu. Nagranie to hit

Nietypowa prośba chłopca do Wojciecha Szczęsnego

Wojciech Szczęsny nigdy nie odmawia autografów, szczególnie dzieciom. Nie inaczej było dzień przed meczem przeciwko Turcji. Wówczas jeden z chłopców zwrócił się do bramkarza reprezentacji Polski z nietypową prośbą. 

Kopnie Pan jutro we mnie piłką, żebym ją dostał? - zapytał chłopiec.

Golkiper nie ukrywał zaskoczenia, lecz dopytał: “Tak, żeby bolało?”, na co chłopiec przytaknął. “Szczena” odparł: “Spróbuję nie, ale ja jestem od łapania piłek, a nie wykopywania”. Na tym konwersacja piłkarza z młodym kibicem się nie zakończyła. Chłopak brnął ku swojemu, nawet, gdy 34-latek powiedział, że jak wykopie piłkę, to spróbuje, żeby trafiła ona w boisko. Usłyszał zatem odpowiedź: “To wejdę na boisko”. Bramkarz odparł: “To jak wejdziesz na boisko, to dam Ci piłkę, obiecuję Ci, ok?

ZOBACZ TEŻ: Marcin Żewłakow dla Gońca: To on powinien zastąpić Lewandowskiego

Kiedy Polacy grają na Euro 2024?

We wtorek 11 czerwca reprezentacja Polski zameldowała się w Hanowerze, gdzie na czas trwania Euro 2024 znajduje się ich baza treningowa. Tam przygotowują się do pierwszego spotkania grupowego, w którym ich rywalami będą Holendrzy. Mecz odbędzie się w niedzielę 16 czerwca o godz. 15:00. Pięć dni później Biało-Czerwoni zagrają z Austrią, a 25 czerwca z Francją. 

Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu na pewno nie zagra Robert Lewandowski. Kapitan polskiej kadry naderwał mięsień dwugłowy uda, przez co istnieje ryzyko, że może nie zagrać nawet w całym turnieju. Problemy zdrowotne mają również Karol Świderski oraz Paweł Dawidowicz, lecz oni powinni być dostępni już w niedzielę.