Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Cały świat mówi o tym, co Probierz "zrobił" podczas meczu. Nagranie to hit
Karol Osiński
Karol Osiński 12.06.2024 11:20

Cały świat mówi o tym, co Probierz "zrobił" podczas meczu. Nagranie to hit

Michał Probierz
Fot. screen/TVP Sport

Reprezentacja Polski jest już po dwóch meczach towarzyskich w ramach przygotowań do Euro 2024. Podczas pojedynku przeciwko Turcji dziennikarze brytyjskiego “The Sun” skupili się na Michale Probierzu. Dostrzegli moment, w którym selekcjoner Polaków “zniknął”. Uzasadnienie jest zaskakujące.

Reprezentacja Polski wygrała dwa sparingi przed Euro 2024

Spotkania z Ukrainą i Turcją miały być jedynie formalnością i posłużyć Michałowi Probierzowi do ułożenia wizji na Euro 2024. Realia okazały się brutalniejsze niż sam oczekiwał. W pierwszym wygranym 3:1 spotkaniu z Ukrainą z gry wpadł Arkadiusz Milik, który nabawił się kontuzji kolana, a z problemami zdrowotnymi walczą także Taras Romanchuk oraz Sebastian Walukiewicz.

W drugim spotkaniu nie było lepiej. Choć Biało-Czerwoni wygrali 2:1, to najpierw urazu nabawił się Karol Świderski, a po kilkunastu minutach Robert Lewandowski. Problemy dotknęły też Pawła Dawidowicza. Co gorsza, okazało się, że kapitan reprezentacji Polski nie będzie mógł zagrać w meczu przeciwko Holandii.

U Roberta Lewandowskiego doszło do naderwania mięśnia dwugłowego uda, które wykluczy go z udziału w pierwszym meczu turnieju. Robimy wszystko, by Robert mógł zagrać w drugim spotkaniu, przeciwko Austrii - przekazał lekarz reprezentacji Polski, Jacek Jaroszewski.

Nie żyje legendarny polski trener. Trzykrotnie sięgał po mistrzostwo kraju

Michał Probierz ma poważny problem

Kontuzje Roberta Lewandowskiego i Karola Świderskiego, którzy byli przymierzani do pełnienia roli dwójki podstawowych napastników na Euro 2024 sprawiają, że Michał Probierz ma poważny kłopot. Chodzi oczywiście o ustawienie napastników, ponieważ jedynymi dostępnymi na ten moment są Krzysztof Piątek oraz Adam Buksa.

Niewiele wskazuje na to, by selekcjoner nagle odszedł od pierwotnych założeń taktycznych, jednak istnieje prawdopodobieństwo, że z uwagi na ograniczone moce ofensywne trener nie będzie ryzykował grą dwójką napastników. Eksperci przewidują, że do pierwszej jedenastki wskoczy Kacper Urbański w roli “podwieszonego” pomocnika. 

Młody zawodnik Bologny sprawdził się w obu meczach towarzyskich, a trener pozytywnie ocenił jego grę. Media również skupiły się na jego osobie, jednocześnie dokładnie obserwując reakcje Michała Probierza w trakcie spotkania z Turcją. Tym samym dostrzeżono dość zaskakujący moment.

ZOBACZ TEŻ: Lewandowski już po pierwszych zabiegach, trwa walka z czasem. Polak został przyłapany

Michał Probierz "zniknął" podczas meczu z Turcją

Jak dostrzegli dziennikarze brytyjskiego “The Sun” zwrócili uwagę na zabawny moment, w którym Michał Probierz dosłownie “zniknął”. Kamera była zwrócona na niego i w pewnym momencie na ułamek sekundy kadr zasłonił jeden z piłkarzy, po czym selekcjonera nie było już na ławce rezerwowych. Wyglądało to jakby dosłownie rozpłynął się w powietrzu.