Sport.Goniec.pl > Tenis > Znaleźli zdjęcie Igi Świątek z dzieciństwa. Trudno uwierzyć, jak wyglądał jej tata
Karol Osiński
Karol Osiński 12.06.2024 07:53

Znaleźli zdjęcie Igi Świątek z dzieciństwa. Trudno uwierzyć, jak wyglądał jej tata

Iga i Tomasz Świątek
Fot. KAPiF; DIMITAR DILKOFF/AFP/East News

Iga Świątek ma wyjątkową relację ze swoim tatą. To on w głównej mierze przyczynił się, że znalazła się w miejscu, w którym jest dzisiaj i towarzyszy jej niemal we wszystkich turniejach. W sieci udostępniono ich wspólne zdjęcie z dzieciństwa raszynianki. Ten widok jest rozczulający. Trudno uwierzyć, jak wówczas wyglądał Tomasz Świątek.

Iga Świątek zawsze może liczyć na swojego tatę

Iga Świątek rozpoczęła swoją przygodę z tenisem jako dziecko, a jej tata zadbał, by pracowała pod okiem najlepszych trenerów w Polsce. Z biegiem lat, kiedy została najlepszą tenisistką świata sytuacja się nie zmienia. Bezustannie widujemy go na kortach tenisowych, kiedy przychodzi rywalizować jego córce o najważniejsze trofea w kobiecym tenisie.

Najlepszym i najświeższym dowodem na to jest niedawna edycja Rolanda Garrosa, kiedy po finale z Jasmine Paolini wygranym 6:2, 6:1 raszynianka “utonęła” w objęciach taty, a ten nie ukrywał ogromnej radości. Widok był rozczulający, a wszystko zostało uwiecznione na wideo.

Chłopiec od podawania piłek zrobił to w 90. minucie. Został bohaterem Polaków, nagranie to hit

Pokazali zdjęcie Igi Świątek z dzieciństwa. Tak wyglądał jej tata

Odkąd Iga Świątek znajduje się na przysłowiowym świeczniku media poświęcone tematyce tenisa wielokrotnie sięgały po “smaczki” z jej przeszłości. W mediach społecznościowych znajduje się mnóstwo nagrań ukazujących, w jaki sposób rozwijała się 23-latka jako tenisistka. 

Niemałą sensację wywołał oficjalny profil stacji telewizyjnej “Tennis Channel” na Facebooku. Opublikowano zdjęcie raszynianki w towarzystwie jej taty, kiedy była małym dzieckiem. Taki widok jest zdecydowanie rzadki, a dzięki niemu mogliśmy dowiedzieć się, jak wyglądał Tomasz Świątek w przeszłości

ZOBACZ TEŻ: Niebywałe wyznanie Igi Świątek, kibice zamarli. Nagle wypaliła o końcu kariery

Iga Świątek zawalczy o triumf w Wimbledonie

Teraz, kiedy emocje po tegorocznej edycji Rolanda Garrosa opadły, przyszedł czas na rywalizację na kortach trawiastych. Iga Świątek weźmie udział w turnieju w Berlinie, który rozpocznie się 17 czerwca, a następnie wyjedzie do Wielkiej Brytanii, by powalczyć o pierwszy w karierze triumf w Wimbledonie.

Dotychczas najlepsza tenisistka globu nie miała dużego szczęścia do tych rozgrywek. Jej najlepszym wynikiem jest dotarcie do ćwierćfinału w 2023 roku, kiedy przegrała z Ukrainką Eliną Switoliną. Start wielkoszlemowego turnieju już 1 lipca.