Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Robert Lewandowski już opuścił szpital. Fatalne wieści, nie zagra z Holandią
Karol Osiński
Karol Osiński 11.06.2024 14:18

Robert Lewandowski już opuścił szpital. Fatalne wieści, nie zagra z Holandią

Robert Lewandowski
Fot. Beata Zawadzka/East News

Lekarze reprezentacji Polski przekazali raport medyczny ws. kontuzjowanych zawodników po meczu z Turcją. Potwierdzono, że kontuzja Roberta Lewandowskiego jest na tyle poważna, że wyklucza go z pierwszego meczu Euro 2024. Wiadomo też, co ze zdrowiem Karola Świderskiego oraz Pawła Dawidowicza.

Robert Lewandowski nie zagra w meczu z Holandią

Kontuzja Roberta Lewandowskiego okazała się poważniejsza niż się spodziewano. Kapitan reprezentacji Polski nie zagra w meczu z Holandią. Lekarze będą walczyli o jego jak najszybszy powrót do zdrowia, by mógł zagrać w kolejnym pojedynku Euro 2024.

U Roberta Lewandowskiego doszło do naderwania mięśnia dwugłowego uda, które wykluczy go z udziału w pierwszym meczu turnieju. Robimy wszystko, by Robert mógł zagrać w drugim spotkaniu, przeciwko Austrii - przekazał Jacek Jaroszewski.

Dziennikarze Wirtualnej Polski nagrali kapitana reprezentacji Polski opuszczającego szpital, w którym przeszedł badania. Wideo błyskawicznie obiegło media społecznościowe.

Chłopiec od podawania piłek zrobił to w 90. minucie. Został bohaterem Polaków, nagranie to hit

Podano informację ws. zdrowia Karola Świderskiego i Pawła Dawidowicza

Dowiedzieliśmy się też, co dolega Karolowi Świderskiemu i Pawłowi Dawidowiczowi. Sytuacja pierwszego z wymienionych piłkarzy jest zdecydowanie łagodniejsza niż zapowiadano. Zarówno on, jak i defensor powinni być do dyspozycji selekcjonera już w najbliższych dniach.

Dzisiaj w Enel–Med Szpital Centrum przeprowadziliśmy badania trzech zawodników, którzy ucierpieli w meczu z Turcją. Paweł Dawidowicz doznał naciągnięcia mięśnia czworogłowego uda. W przypadku Karola Świderskiego badanie wykazało skręcenie stawu skokowego bez znacznych uszkodzeń. Obaj zawodnicy po wdrożonym leczeniu powinni wrócić do pełnego treningu w ciągu 3-4 dni - czytamy w oświadczeniu.

ZOBACZ TEŻ: Niebywałe wyznanie Igi Świątek, kibice zamarli. Nagle wypaliła o końcu kariery

To powiedział Michał Probierz po meczu z Turcją

Michał Probierz zapowiedział, że nie będzie powoływał innych zawodników w miejsce kontuzjowanych już po meczu z Turcją. Wyraził nadzieję, że kontuzja “Lewego” będzie łagodniejsza, lecz realia okazały się brutalniejsze.

Robert ma lekki uraz. Miejmy nadzieję, że nie powinno być problemów. Karol podkręcił staw skokowy i po badaniach powinna być informacja. Zmiana Pawła Dawidowicza też była podyktowana kontuzją. Na razie nie będziemy nikogo dowoływać - powiedział selekcjoner.