Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Mistrzostwa świata w lotach bez Kamila Stocha. Jest decyzja
Piotr Dutka
Piotr Dutka 26.01.2024 13:41

Mistrzostwa świata w lotach bez Kamila Stocha. Jest decyzja

Kamil Stoch
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kamil Stoch nie będzie miał okazji wystąpić w indywidualnym konkursie Mistrzostw Świata w lotach. Tuż po piątkowych treningach, Thomas Thurnbichler podjął sensacyjną decyzję i wykreślił doświadczonego skoczka z kadry “Biało-Czerwonych” na sobotnie zawody. Jak można się spodziewać, informacja obiła się szerokim łukiem w rodzimych mediach, powodując spore rozczarowanie wśród fanów. 

Kamil Stoch oficjalnie nie wystąpi w Mistrzostwach Świata w lotach

To już oficjalne. Kamil Stoch nie weźmie udziału w sobotnim konkursie indywidualnym mistrzostw świata w lotach narciarskich. Doświadczony skoczek w trakcie piątkowych treningów zaprezentował się najsłabiej z wszystkich “Biało-Czerwonych”, tracąc definitywnie możliwość rywalizacji o to prestiżowe trofeum. 

Trzykrotny mistrz olimpijski skończył zmagania na trzydziestej lokacie, osiągając rezultat 196,5 metra. 

Kamil Stoch ogłosił to w sprawie żony i się zaczęło. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać

Pozostali skoczkowie zdołali przekroczyć 200 metrów. Mowa o Pawle Wąsku (211,5 metra - 18. miejsce), Aleksander Zniszczoł (216,5 metra - 19. miejsce) oraz Dawid Kubacki (206 metrów - 26. miejsce). 

Najrówniej z naszych zawodników prezentowali się Piotr Żyła (214.5 metra - 12. miejsce), dla którego loty narciarskie są wymarzoną częścią sezonu, a także wyżej wspomnianym Aleksandrze Zniszczole, który w ostatnim czasie jest na wielkiej fali wznoszącej. 

 

Małysz stanowczo o metodach Thurnbichlera. Kibice zaskoczeni

Kamil Stoch poza kadrą na Mistrzostwa Świata. Thomas Thurnbichler podjął decyzję

Niestety, ale opiekun polskiej kadry musiał usunąć z listy startowej jednego ze skoczków, który miał nie wystąpić w sobotnim konkursie indywidualnym. Ku zaskoczeniu sporego grona fanów, Austriak skreślił Kamila Stocha

Eksperci wskazywali, że walka o czwartą lokatę rozegra się między Pawłem Wąskiem a Dawidem Kubackim, którzy podobnie jak Stoch, nie byli w stanie odpowiednio “wyczuć” obiektu w Tauplitz/Bad Mitterndorf. 

Finalnie zarówno młody skoczek, jak i popularny “Mastif” notowali najsłabsze rezultaty, biorąc pod uwagę finalne punkty. Jednak ostatecznie to właśnie oni, a nie Kamil Stoch, będą mieli okazję, by zaprezentować swoje umiejętności. 

Wiele wskazuje na to, że na decyzję Thurnbichlera spory wpływ miał fakt, że Kamil Stoch jako jedyny z Polaków nie zdołał przekroczyć granicy 200 metrów.

Trener Polaków ogłosił kadrę na Mistrzostwa Świata w lotach. Sensacyjna decyzja

Być może Polacy będą mieli okazję obserwować skoki Kamila Stocha, bo w Kulm zaplanowano jeszcze rywalizację drużynową, która będzie miała miejsce w najbliższą niedzielę 28 stycznia. 

Tuż po podjęciu sensacyjnej decyzji głos w tej sprawie zabrał Thomas Thurnbichler. 

W indywidualnym konkursie wystąpią Piotr Żyła, Olek Zniszczoł, Paweł Wąsek i Dawid Kubacki. Decyzja odnośnie pierwszych trzech była jasna. Jako czwarty wybrany został Dawid - podkreślił austriacki szkoleniowiec

W dalszej części dodał, że widzi w skokach Dawida Kubackiego sporo potencjału, a jego skoki w Zakopanem tylko utwierdziły go w tym przekonaniu.