Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Lewandowski i Szczęsny zrobili to po kontuzji Milika. Poruszające nagranie
Karol Osiński
Karol Osiński 08.06.2024 09:25

Lewandowski i Szczęsny zrobili to po kontuzji Milika. Poruszające nagranie

Kontuzja Arkadiusza Milika
Fot. screen TVP1

Arkadiusz Milik nie zagra na Euro 2024. Polski napastnik odniósł kontuzję w meczu towarzyskim przeciwko Ukrainie, po której będzie musiał przejść operację. W chwili, kiedy snajper opuszczał murawę PGE Narodowego przy asyście lekarza oraz fizjoterapeuty, kamery nagrały zachowanie Roberta Lewandowskiego i Wojciecha Szczęsnego. Wyjątkowe wideo obiegło sieć.

Koniec marzeń Arkadiusza Milika o Euro 2024

Kiedy Arkadiusz Milik opuszczał murawę PGE Narodowego, wyraźnie kulejąc stało się jasne, że jego występ na Euro 2024 będzie niemożliwy. Wszystko potwierdził Michał Probierz, który tuż po meczu przekazał, że Polacy będą musieli radzić sobie bez 30-latka. Niedługo po jego słowach PZPN poinformował, że napastnik Juventusu będzie musiał przejść operację kolana.

Podczas towarzyskiego meczu z Ukrainą w polskiej reprezentacji doszło do wielu urazów, z których jeden – Arkadiusza Milika – niestety okazał się na tyle poważny, że wyklucza piłkarza z udziału w turnieju finałowym mistrzostw Europy. Zawodnik powróci do klubu i będzie zmuszony poddać się artroskopii stawu kolanowego - podano w oficjalnym komunikacie.

Lewandowski zabrał głos ws. tańców żony. Te słowa zabolą wielu Polaków

Kamery uchwyciły reakcje Lewandowskiego i Szczęsnego na kontuzję Milika

Kiedy napastnik reprezentacji Polski opuszczał murawę przy asyście lekarza oraz fizjoterapeuty oczy całego PGE Narodowego skierowane na niego. Kamery nagrały także zachowanie pozostałych piłkarzy wobec Arkadiusza Milika. 

Robert Lewandowski oraz Wojciech Szczęsny rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych. Kiedy ich reprezentacyjny kolega schodził do szatni, ci podeszli do niego, by wesprzeć go na duchu. Wszystko zostało zarejestrowane na wideo, a nagranie błyskawicznie obiegło sieć.

ZOBACZ TEŻ: Przekazano wieści ws. zdrowia Arkadiusza Milika. Jest gorzej niż zakładano
 

Oficjalna kadra reprezentacji Polski na Euro 2024

W związku z zaistniałymi okolicznościami Michał Probierz musiał wykreślić Arkadiusza Milika z listy powołanych na Euro 2024. Do niego dołączyli Paweł Bochniewicz oraz Jakub Kałuziński. Pełne zestawienie Polaków pojawiło się tuż przed północą w piątek 7 czerwca.

Kadra reprezentacji Polski na Euro 2024:

  • Bramkarze: Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Marcin Bułka
  • Obrońcy: Jakub Kiwior, Paweł Dawidowicz, Bartosz Salamon, Jan Bednarek, Sebastian Walukiewicz, Bartosz Bereszyński, Tymoteusz Puchacz;
  • Pomocnicy: Przemysław Frankowski, Kamil Grosicki, Jakub Moder, Taras Romańczuk, Jakub Piotrowski, Bartosz Slisz, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Michał Skóraś, Nicola Zalewski, Kacper Urbański, Piotr Zieliński;
  • Napastnicy: Robert Lewandowski, Adam Buksa, Karol Świderski, Krzysztof Piątek.