Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > To oni nie pojadą na Euro 2024. Michał Probierz podjął decyzję
Karol Osiński 08.06.2024 07:33

To oni nie pojadą na Euro 2024. Michał Probierz podjął decyzję

Michał Probierz

Tuż po meczu przeciwko Ukrainie Michał Probierz podjął decyzję ws. ostatecznej kadry, która pojedzie na Euro 2024. Selekcjoner musiał zrezygnować z usług trzech piłkarzy, lecz jeden wybór podjął z konieczności. Wszystko jest już jasne.

Polska wygrała z Ukrainą w meczu towarzyskim przed Euro 2024

Michał Probierz wykorzystał spotkanie przeciwko Ukrainie, by sprawdzić formę poszczególnych zawodników. Na murawie od pierwszej minuty zobaczyliśmy kilka zaskakujących nazwisk, jednak zaraz po starcie spotkania selekcjoner musiał dokonać roszad. Wszystko przez niefortunne zdarzenie z udziałem Arkadiusza Milika, który z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Polacy przeważali, co szybko przyniosło efekty.

Wyszli na prowadzenie już w 11. minucie dzięki bramce Sebastiana Walukiewicza. Pięć minut później wynik na 2:0 podwyższył Piotr Zieliński, który mimo chęci dośrodkowania, wpakował piłkę do siatki. W 30. minucie Polacy wykonywali rzut rożny, po którym Taras Romanchuk strzelił gola głową na 3:0. Przed końcem pierwszej połowy Artem Dovbyk trafił na 3:1. Takim wynikiem zakończyło się spotkanie.

Lewandowski zabrał głos ws. tańców żony. Te słowa zabolą wielu Polaków

Znamy ostateczną kadrę reprezentacji Polski na Euro 2024

Kontuzja, którą odniósł Arkadiusz Milik okazała się niezwykle poważna. Szybko stało się jasne, że napastnik Juventusu nie pojedzie na Euro 2024. Jeszcze przed spotkaniem mówiło się, że selekcjoner będzie wybierał pomiędzy nim a Adamem Buksą, który także wyszedł w podstawowej jedenastce na mecz z Ukrainą.

Tuż przed północą w piątek 7 czerwca na portalu Łączy Nas Piłka pojawiła się oficjalna informacja dotycząca kadry, która pojedzie reprezentować Polskę na mistrzostwach Europy. W ten sposób dowiedzieliśmy się, że zabraknie w niej: Arkadiusza Milika, Pawła Bochniewicza i Jakuba Kałuzińskiego.

Kiedy Polacy zagrają pierwszy mecz na Euro 2024?

W poniedziałek 11 czerwca Biało-Czerwoni rozegrają drugi mecz kontrolny. Tym razem ich przeciwnikami będą piłkarze z Turcji. Spotkanie odbędzie się na PGE Narodowym. Niedługo po nim wyjadą do Hamburga, gdzie będą przygotowywali się do pierwszego pojedynku w ramach Euro 2024.

Pierwszymi rywalami Polaków będą Holendrzy. Rywalizacja została zaplanowana na niedzielę 16 czerwca o godz. 15:00. Pięć dni później ekipa Michała Probierza zmierzy się z Austrią. Ten mecz widnieje w terminarzu turnieju w dniu 21 czerwca. Ostatni pojedynek Biało-Czerwoni stoczą z Francją 25 czerwca.