Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Koncert Polaków tuż przed Euro, rywale byli bezsilni. "Biało-Czerwoni" zachwycili kibiców
Michał Pokorski 07.06.2024 22:41

Reprezentacja Polski

Reprezentacja Polski wygrała 3:1 w meczu towarzyskim z Ukrainą. Spotkanie, które było “testem” dla naszej kadry, okazało się wyjątkowo udane. Piękny wieczór Polaków na PGE Narodowym.

Polacy wygrali z Ukrainą 3:1. Zdany tekst przed Euro 2024

Biało-Czerwoni kapitalnie rozpoczęli spotkanie z Ukrainą. Po fatalnym w skutkach faulu na Arkadiuszu Miliku Polacy ruszyli do ofensywy. Wynik otworzył w 11. minucie Sebastian Walukiewicz. 24-latek z Empoli wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali i umieścił piłkę w siatce. Nasza reprezentacja nie zamierzała się poddawać i szybko wykorzystała kolejne potknięcie gości.

Już 5 minut później Polacy po raz kolejny wymierzyli rywalom cios. Piotr Zieliński sprytnym “centrostrzałem” umieścił piłkę w ukraińskiej bramce.

Na uwagę zasługuje natomiast zachowanie bramkarza gości, który, delikatnie mówiąc, nie popisał się przy naszej akcji. Biało-Czerwoni prowadzili już 2:0 i starali się kontrolować grę.

W 30. minucie spotkania po świetnie rozegranym rzucie rożnym Taras Romańczuk pokonał bramkarza rywali. Piłka wpadła idealnie w boczną siatkę ukraińskiej bramki i podwyższyła wynik na 3:0.

Kapitalną grę Polaków przyćmił błąd naszej obrony na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania. Artem Dowbyk strzałem zza pola karnego pokonał Łukasza Skorupskiego. Na telebimach wyświetlił się wynik 3:1, którym zakończyła się premierowa odsłona meczu. Biało-Czerwoni zagrali bardzo dobrze w ofensywie, choć trzeba przyznać, że Ukraina nie grała wybitnie…

Wielki pech Arka Milika, musiał zejść z boiska. Kibice zaniepokojeni Przejmujące sceny tuż przed meczem Polaków. Narodowy zamarł w ciszy

Twarda gra w meczu reprezentacji Polski

W kolejnej odsłonie meczu rywale grali bardzo twardo w obronie. Ostre i zdecydowane wejścia Ukraińców bardzo uprzykrzały spotkanie naszym piłkarzom.

Najpierw w pierwszej połowie boisko opuścił Arkadiusz Milik, w drugiej odsłonie meczu po faulu przeciwnika z murawy zszedł Taras Romańczuk. Twarde wejścia gości konsekwentnie studził arbiter, który pokazał naszym sąsiadom dwie żółte kartki.

Szalone tempo gry zdecydowanie zwolniło w drugiej połowie starcia. Oba zespoły starały się prowadzić taktyczną grę, ale często brakowało im dokładności w dograniach piłki. Kibice na PGE Narodowym nie obejrzeli zbyt wiele pięknych akcji w końcówce, ale emocji nie zabrakło. Polacy próbowali jeszcze “ugryźć” rywali, jednak defensywa Ukrainy poprawiła błędy z pierwszej połowy meczu. Ostatecznie wynik nie zmienił się i Polacy zwyciężyli na swoim terenie 3:1.

Reprezentacja zdała test

Michał Probierz zapowiadał przed spotkaniem, że będziemy chcieli zagrać bardziej ofensywną piłkę. Nasza reprezentacja zdała ten towarzyski “test” wyśmienicie, choć jest jeszcze co poprawiać. W kolejnym meczu Biało-Czerwoni zmierzą się z Turcją, czyli kolejnym finalistą Euro 2024.

Na wyróżnienie zasługuje debiutant - Kacper Urbański. 19-latek z Gdańska był wyróżniającą się postacią w pierwszej połowie spotkania. Co ciekawe, pomocnik sprawiał wrażenie pewnego siebie, jego kontakty z piłką były niezwykle owocne w akcjach naszego zespołu.