Sport.Goniec.pl > Piłka nożna > Przejmujące sceny tuż przed meczem Polaków. Narodowy zamarł w ciszy
Michał Pokorski
Michał Pokorski 07.06.2024 21:10

Przejmujące sceny tuż przed meczem Polaków. Narodowy zamarł w ciszy

minuta ciszy reprezentacja Polski
fot. screen/ TVP Sport

Tuż przed rozpoczęciem towarzyskiego spotkania Polski z Ukrainą kibice zgromadzeni na PGE Narodowym byli świadkami poruszającego wydarzenia. Nagle cały stadion zamarł w przejmującej ciszy. Wszystko, by uczcić pamięć polskiego żołnierza, który zginął w tragicznych okolicznościach na granicy z Białorusią. 

Przejmujące sceny na stadionie Narodowym. Kibice zamarli w ciszy

W czwartkowe popołudnie media obiegły tragiczne informacje. W szpitalu zmarł polski żołnierz, który został zaatakowany na granicy z Białorusią. Wojskowy z 1 Brygady Pancernej próbował powstrzymać migrantów nielegalnie przekraczających granicę. Właśnie wtedy jeden z nich ugodził go nożem osadzonym prawdopodobnie na dzidzie.

Tragiczna śmierć żołnierza poruszyła zarówno polskie, jak i międzynarodowe środowisko. Wyrazy współczucia i kondolencje płyną z całej Europy, do uhonorowania poległego wojskowego przystąpią także piłkarze. 

Wieczorem 6 czerwca prezes PZPN-u potwierdził, iż przed piątkowym spotkaniem towarzyskim z Ukrainą piłkarze upamiętnią poległego na granicy żołnierza minutą ciszy. 
 

Lewandowski zabrał głos ws. tańców żony. Te słowa zabolą wielu Polaków Znany tenisista krytykuje Igę Świątek. Nie spodobała mu się jedna rzecz

Poruszające obrazki tuż przed meczem Polaków

Reprezentanci Polski oraz Ukrainy uczcili pamięć polskiego bohatera. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego cały PGE Narodowy zastygł na minutę w absolutnej ciszy. 

W ten sposób uhonorowano 21-letniego Mateusza, który poległ na polsko-białoruskiej granicy. Wyjątkowy akt wywołał spore poruszenie zarówno wśród kibiców, jak i piłkarzy. Przejęte twarze publiczności, sztabu oraz zawodników na długo zapadną w pamięć polskiego środowiska piłkarskiego. 

CZYTAJ TEŻ: Nietypowi goście na meczu kadry

Polacy przygotowują się do Euro 2024

Pojedynek z Ukrainą jest jednym z etapów przygotowań do mistrzostw Europy w Niemczech. Ostatnie towarzyskie spotkanie Polacy rozegrają już w poniedziałek, rywalem będzie reprezentacja Turcji.

Euro 2024 Biało-Czerwoni rozpoczną 16 czerwca meczem z Holendrami. Kolejnym rywalami Polski będzie kolejno Austria (21.06) oraz Francja (27.06).