Sport.Goniec.pl > Tenis > Znany tenisista krytykuje Igę Świątek. Nie spodobała mu się jedna rzecz
Michał Pokorski
Michał Pokorski 07.06.2024 18:11

Znany tenisista krytykuje Igę Świątek. Nie spodobała mu się jedna rzecz

Iga Świątek
Fot. KAPiF

Znany francuski tenisista - Fabrice Santoro skrytykował Igę Świątek. Triumfator m.in. Australian Open dosadnie skomentował wygląd liderki rankingu WTA. Nie podoba się mu szczególnie jedna rzecz. 

Iga Świątek pod ostrzałem byłego mistrza. Padły ostre słowa

Fabrice Santoro to m.in. triumfator Australian Open 2003 i Australian Open 2004 w grze podwójnej. Francuski tenisista naturalnie śledzi tegoroczną edycję turnieju Rolanda Garrosa, dokładnie obserwuje także poczynania Igi Świątek. 

Choć 23-latka gra wyśmienicie i niemal zawsze unika konfliktów, to także i tym razem Francuz znalazł wadę u Polki. 51-latkowi nie spodobała się jedna rzecz…
 

Lewandowski zabrał głos ws. tańców żony. Te słowa zabolą wielu Polaków

Iga Świątek skrytykowana przez byłego tenisistę. Przyczepił się do jednego

Fabrice Santoro w studiu Amazon Prime Video dosadnie skomentował zachowanie polskiej tenisistki:

Jesteśmy zachwyceni Igą Światek. Jest 23-letnią uroczą dziewczyną, ale nadal chcemy, żeby czasami zdjęła czapkę. Takie jest moje odczucie. Nie na korcie, ale podczas wywiadów - powiedział 51-latek

Jak widzimy, Francuzowi nie spodobała się postawa Igi podczas wywiadów. Polska mistrzyni tenisa niemal zawsze ma na sobie czapkę z daszkiem, która osłania ją przed słońcem i pomaga utrzymać włosy podczas gry. 

51-latek uznał najwyraźniej ciągłe pozostawanie w nakryciu głowy za wyraz… braku szacunku do rozmóców.
 

CZYTAJ TEŻ: Francuzi nie lubią Igi Świątek. Dali temu wyraz

Iga Świątek może wygrać Roland Garros

Nie była to oczywiście pierwsza krytyka Igi Świątek podczas French Open. Wcześniej swoje niezadowolenie z jej postawy wyrazili np. kibice.

Raszynianka absolutnie nie przejmuje się jednak negatywnymi opiniami innych i pewnie zmierza po swoje. Świątek skupia się tylko i wyłącznie na grze, co daje widoczne gołym okiem efekty. 

W sobotę 8 czerwca tenisistka stanie przed szansą wygrania turnieju Rolanda Garrosa po raz czwarty w karierze. Finałową rywalką Igi będzie Włoszka - Jasmine Paolini.